Tagi
RSS
piątek, 31 sierpnia 2012
Smoleńsk raz jeszcze.
10 kwietnia 2010 roku napisałem po katastrofie, że PiS uzna ją za spisek PO i/lub Rosji. Niestety nie myliłem się. Ciekawe kiedy skończy się ta szopka z miesięcznicami i rocznicami katastrofy...
Amber Gold
Sprawa Amber Gold trafiła do polityki tylko z jednego powodu. No może dwóch.
Po pierwsze silne lobby bankowe nie życzy sobie konkurencji, więc chce zmiany prawa na takie, które całkowicie zabroni działania firmom pozabankowym.
Po drugie gdy tylko banki będą mogły pożyczać ludziom pieniądze (i przyjmować lokaty) to ludzi będzie łatwiej kontrolować a i banki będą miały więcej pieniędzy do pożyczania rządom i bailoutowania różnych dziwnych krajów (i ich banków).
Cała reszta to ozdobniki.
A ponieważ politycy siedzą w kieszeni bankowców (i firm ubezpieczeniowych) to pewnie takie prawo uchwalą, jak zwykle na szybko, jak zwykle bez konsultacji społecznych, jak zwykle na kolanie pisane i jak zwykle do uwalenia przed sądem (patrz walka z hazardem i dopalaczami).
Bo politycy nie mogą ścierpieć, że ludziom zostały jakieś pieniądze po opłaceniu tych wszystkich podatków i składek i chcieliby się do tych pieniędzy dobrać. Oczywiście dla naszego dobra...
sobota, 25 sierpnia 2012
Jak działa normalna gospodarka (nie europejska).
Podobno w Chinach wprowadzają podatek VAT zamiast istniejącego do tej pory "podatku biznesowego". Po wejściu w życie nowego podatku spodziewane dochody budżetu mają ZMNIEJSZYĆ się o 16 mld dolarów. Jest to element polityki mający na celu walkę ze skutkami spowolnienia wzrostu gospodarczego.
Hi hi hi ! OBNIŻAJĄ podatki bo im wzrost gospodarczy spadł do marnych 7,6% PKB ?... Jak oni mogą?!? Jak im nie wstyd!?! Przecież to wbrew zasadom głoszonym w światłej Europie i Ameryce !! Jeszcze nie daj Boże okaże się, że to zadziała! I co my wtedy zrobimy w Eurolandzie? Przecież my mamy takie wspaniałe podatki, długi i wspaniały wzrost gospodarczy na poziomie (w porywach) 0,5% ! Jak my teraz uzasadnimy dalsze łupienie społeczeństw podatkami za wszystko skoro w Chinach zrobili odwrotnie i to ... działa! Cenzurę trzeba wprowadzić, zakazać informowania o tym co za granicami UE się dzieje ! Przecież tam tylko ciemnota i tyrania ! A u nas światły socjalizm, który ostatnio łaskawie pozwala nam zapomnieć o takich strasznych żarówkach 40 W i 25 W i każe nam kupować wielokrotnie droższe i znacznie bardziej szkodliwe świetlówki... No ale to przecież dla naszego dobra...
wtorek, 31 lipca 2012
Kolejny socjalistyczny wymysł...
Socjaliści w Polsce rozważają projekt wprowadzenia obowiązkowych opon zimowych... Tak jakby nie było globalnego ocieplenia, z którym walczą naszymi pieniędzmi. Zresztą, kto wie, może ta walka jest skuteczna i dlatego opony zimowe mają być obowiązkowe... Ale w takim razie niech przestaną zabierać nam pieniądze na walkę z globciem !

A tak swoją drogą to ile dni w roku w mieście leży śnieg na ulicy ? Dwa dni? Bo przecież miasta wyrzucają dosłownie w błoto kupę NASZYCH pieniędzy na odśnieżanie. No niech będzie, że pięć dni . I dla tych pięciu dni wszyscy muszą wydać po parę tysięcy złotych na opony zimowe ? Zgodzę się na to ale tylko pod warunkiem, że ulice nie będą odśnieżane a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze posłużą do obniżenia podatków, które płacę !
I wbrew temu co twierdzą socjaliści życie ludzkie nie jest bezcenne. Wystarczy spytać firmę ubezpieczeniową o wysokość ubezpieczeń na życie i wysokość składek z tym związanych. Są to konkretne kwoty a nie wydumana "bezcenność". I koszty ochrony tych kilku nieodpowiedzialnych osób, które ewolucja powinna wyeliminować!, będą zbyt wysokie dla całego społeczeństwa !

Ale hasło jest nośne i ciemny lud to kupi. Za bardzo wysoką cenę.
czwartek, 12 lipca 2012
Po co nam parlament ?
Tak mnie ostatnio naszło na przemyślenia.. Po co nasz parlament non stop obraduje i tworzy / zmienia setki ustaw...? Czy na prawdę trzeba zmieniać nasze prawo na okrągło 24 godziny na dobę ? Moim zdaniem parlament powinien obradować dwa razy do roku, zmienić/uchwalić z pięć ustaw i tyle. A członkami parlamentu powinni być tylko wybierani w wyborach bezpośrednich przedstawiciele lokalnej społeczności, np. prezydenci miast, wojewodowie itp. (do ustalenia). Ci co są blisko zwykłych ludzi i wiedzą jakie ci ludzie mają lokalne problemy. Ewentualny rząd powinien zajmować się tylko jakimiś sprawami międzynarodowymi i reagować w sytuacjach kryzysowych, jak najmniej ingerując w spokojne życie obywateli.I 90% ustaw powinno być zatwierdzanych w referendum.
Jeśli oczywiście musimy mieć demokrację...
piątek, 06 lipca 2012
Wielokulturowość jest pożyteczna.
Pracuję obecnie w Katowicach i nie jestem zadowolony... Nie ma tu w ogóle "chińczyków" ! A to znaczy, że nie ma tu "chińskiego" żarcia. W ogóle. Jest jakaś sieć restauracji ale jest droga i niesmaczna. Również tanie "chińskie" ciuchy sprzedają tubylcy a nie "Chińczycy". To akurat mi wisi ale brak budek z "chińskim" jedzeniem odczuwam dość boleśnie. I to jest przykład na to, że wielokulturowość jest pożyteczna i mam prośbę do władz Warszawy aby zostawiły "chińskie" budki w spokoju bo będzie smutno i monotonnie. Bo co niby miałoby być zamiast nich ?

PS. Turków tutaj także nie ma więc wszechobecne kebaby są ... kiepskie...
piątek, 08 czerwca 2012
Igrzyska czas zacząć...
No i mamy igrzyska. Prywatna firma organizuje u nas imprezę, na której zarobi krocie. A my wybudowaliśmy im stadiony, trochę dróg i zmieniliśmy specjalnie dla nich prawo. Tak, tak, UEFA to chyba jedyna prywatna firma wymieniona w polskich ustawach, mająca specjalne przywileje. Oni wyjadą z zyskiem a my zostaniemy ze stadionami na które nas nie stać, rozgrzebanymi drogami, kolejami. Bo owszem, trochę dróg zostało wybudowanych w pośpiechu, pewnie trzeba je będzie remontować w przyszłym roku bo pośpiech jest wrogiem jakości, ale tak generalnie to gospodarka po igrzyskach nam padnie. Długi zaciągnięte na budowę stadionów mimo wszystko trzeba spłacić, prawda ? Spokojnie można przyjąć, że czerwiec 2012 to ostatni miesiąc w Polsce, w którym mamy wzrost gospodarzy.
poniedziałek, 07 maja 2012
Ciąg dalszy protestów przeciwko Ukrainie
Jak widać wszyscy socjalistyczni towarzysze protestują przeciwko wsadzaniu swoich kolegów i koleżanek do więzienia za przestępstwa przeciwko państwu i obywatelom... Bo jak nie będą protestować to ich także może spotkać taki los a oni dobrze wiedzą, że im się należy !

A objawem wolności właśnie jest to, że polityk może zostać osądzony, skazany i pójść do więzienia jeśli będzie działał na szkodę obywateli. Co to, politycy są nietykalni czy jak ?
czwartek, 03 maja 2012
Bojkot EURO na Ukrainie ??
Ostatnio zaczęła się moda na nawoływanie do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie. Z powodu Julii Tymoszenko podobno...
Ciekawe. Czy to oznacza, że nie wolno już wsadzić do więzienia polityka działajacego na szkodę kraju ? Czy jak wsadzimy Tuska do więzienia za pozbawienie ludzi emerytur czy likwidację złotówek i wprowadzenie € to też zostaniemy zbojkotowani ?
Wygląda na to, że dyktatura europejska sięga coraz dalej.
środa, 15 lutego 2012
Iran i sankcje
No i doigraliśmy się . UE wprowadziła sankcje względem Iranu a Iran wstrzymał dostawy ropy do UE. Czyli UE działa jak dziecko, które na złość mamie odmrozi sobie uszy...
Ciekawe kiedy suchość w zbiornikach i zapaść gospodarcza spowodowana cenami paliw spowoduje zamieszki w CAŁEJ Europie. Paliwo po 3 EUR za litr ? 5EUR ? 8 EUR ?
Ile musimy czekać aż rozsądek wróci do polityki ? Bo Iran na pewno na tym nie straci. Sprzeda ropę komuś innemu.
I wielce ciekawe jest jakie kraje oprócz Iranu skorzystają na zapaści gospodarczej w Europie ? USA, które wmanewrowały Europę w sankcje na pewno, bo UE powstała właśnie w celu konkurowania z USA. Chiny również skorzystają kupując ropę od Iranu i z rozbawieniem obserwując ginącą Europę.
Czy na pewno tego właśnie chcemy ? Jest szansa, ze zamieszki wywołane głupotą polityków w końcu tychże polityków usuną z polityki. Miejmy nadzieję, że na zawsze.