Tagi
RSS
czwartek, 21 maja 2015
Idz glosowac i skresl obydwu !

Polaku, idz glosowac i skresl obydwu, pozal sie Boze, kandydatów.

Żałosne prawo w Polsce
Przez moment był dostępny artykuł w internecie jak to z dumą dziennikarz (?) napisał, że "oh, ah, Policja zdążyła zabrać już 144 prawa jazdy!". I że jest to sukces nowego prawa. A przecież jest dokładnie odwrotnie !!! To jest porażka, bo ludzie mimo dość drastycznej kary mają to prawo w du..pie. Sukcesem byłoby oświadczenie, że od wprowadzenia nowych przepisów liczba wypadków/ofiar śmiertelnych spadła o 20%. TO byłby RZECZYWISTY sukces. Osobiście nie sądzę aby nowe kary spowodowały poprawę bezpieczeństwa. Jedyne co się poprawi to budżet zasilany mandatami. Chociaż też niekoniecznie, ludzie pozbawieni prawa jazdy albo będą jeździć bez niego albo np. stracą pracę, pójdą na bezrobocie i będą KOSZTOWAĆ budżet więcej niż zysk z mandatu. WORDy też nie zarobią, bo zdanie egzaminu zostało tak utrudnione, że liczba chętnych spada.
piątek, 08 maja 2015
Polaku idź głosować !
Polaku ! Idź głosować ! Nawet jeżeli nie wiesz na kogo ! Twój głos MA ZNACZENIE ! Jeżeli nie wiesz kogo wybrać, skreśl wszystkich ! Nie oddawaj pustej kartki, nie ułatwiaj fałszowania wyborów !
Nie pójdziesz na głosowanie to zagłosują za ciebie ! Dlatego idź głosować ! Dopisz Myszkę Miki do listy ale głosuj !
I nie miej potem pretensji, że znowu ta sama banda rządzi, nic się nie zmienia i dalej nas okradają. Bo jak nie głosujesz to nie masz prawa krytykować.

poniedziałek, 27 kwietnia 2015
Zdrajcy
Zastanawiam się co to za zdrajcy i sprzedawczyki wpadły na pomysł blokowania wjazdu kilku rosyjskich motocyklistów do Polski. Trzeba być albo idiotą albo zdrajcą opłacanym przez obce rządy aby do tego dopuścić. Niewpuszczenie motocyklistów i szykanowanie ich uciążliwymi procedurami* (chociaż być może zgodnymi z prawem, ale w takim razie dlaczego stosowanymi wybiórczo ??) daje Rosji kolejny pretekst do propagandy, jacy to Polacy są źli. W sumie to drobiazg ale jednak jest to prawda i świetna okazja propagandowa dla Rosji. Trzeba było ich wpuścić, oczywiście jeżeli papiery mieli w porządku, bez zbędnych ceregieli i obserwować, czy nie łamią prawa. I niech sobie pojadą, komu to przeszkadza tak na prawdę ?
Teraz nie wpuszczą do Rosji Rajdu Katyńskiego albo innych pielgrzymek z Polski do Katynia i/lub Smoleńska. Polscy politycy i na ich żądanie wszystkie media, będą trąbić jacy to Rosjanie są źli bo nie wpuszczają. Propaganda wojenna będzie dalej się kręcić. Oczywiście nie wspomną, że to my zaczęliśmy.
Wracając do początku, kto płaci naszym władzom za działanie na szkodę Polski, za zdradę ? Płacą pewnie Amerykanie (lub Rosja ale to mało prawdopodobne), którym wojna jest potrzebna bo chcą anulować swoje zadłużenie, zarobić na sprzedaży uzbrojenia Europie oraz osłabić konkurencję jaką stanowi dla ich gospodarki Europa, Rosja i Chiny.
*O ile doniesienia prasowe są zgodne z rzeczywistością a nie kolejną manipulacją w stylu: 10 przejechało, jednego cofnęliśmy więc tytuł prasowy "Motocykliści zatrzymani!".
poniedziałek, 19 stycznia 2015
Sukces czy porażka
Mamy aferę z górnikami. W zeszłym tygodniu miały być cztery kopalnie do likwidacji. W weekend górnicy zawarli z rządem "porozumienie". Kopalnie nie będą likwidowane a dodatki i odprawy będą większe niż przed "porozumieniem". Rząd oczywiście trąbi o sukcesie, opozycja nie wie co robić i ogłasza umiarkowaną porażkę rządu, bo nie mogą przecież popierać rządu i cieszyć się razem z nim, chociaż wcześniej protestowali przeciwko likwidacji kopalń. A dzisiaj, w poniedziałek, w mediach cisza. Ani słowa o kopalniach, górnikach, porozumieniu. Ciekawe. Podejrzewam, że rząd wycofał się kompletnie ze swojego planu. Zostały zapewne jakieś śmieszne zapisy na papierze, że niby będzie lepiej ale w rzeczywistości zostanie po staremu a dla górników z NASZYCH podatków zostaną przygotowane kolejne dodatki do pensji i kolejne odprawy a kopalnie nie będą likwidowane. A w mediach cisza. I słusznie (z punktu widzenia rządu), bo jakby napisać prawdę o "sukcesie" to okaże się on klęską...
Są sprawy, które po 1989 roku nie zmieniły się. "Służba zdrowia", górnictwo, rolnictwo. Tam panuje głęboki socjalizm, omijany szerokim łukiem przez wszystkie rządy. Co najwyżej kosmetycznie pudrowany naszymi składkami i podatkami. A to zmienią nazwę Kas Chorych na NFZ albo odwrotnie... I na tym kończą się reformy. A kolejki do lekarza specjalisty, na operację itp coraz dłuższe. Niby dostęp ma być równy dla wszystkich i "darmowy". Tylko jak chce się leczyć skutecznym lekiem to NFZ nie chce płacić tylko proponuje tani "zamiennik", powodujący np. przykre skutki uboczne, które potem TEŻ trzeba będzie leczyć. Lub każe zapłacić samemu. To ja się pytam: nie lepiej zlikwidować fikcję "darmowej" opieki medycznej ? Rolnicy płacący KRUS i zbierający dopłaty za nicnierobienie to kolejna patologia.
Górnicy ignorujący kompletnie prawa rynku i ekonomii nie rozumieją, że gdy węgiel kosztuje 50 USD za tonę to zamyka się kopalnie i zwalnia ludzi bo wydobycie jest nieopłacalne. A zatrudnia ponownie, gdy węgiel kosztuje 100 USD. To jest normalne i zdrowe. Górników należy zapytać skąd mają się brać pieniądze na dopłacanie do ich wynagrodzeń, premii i dodatków, jeżeli kopalnia przynosi straty? Kto konkretnie ma płacić? Nauczyciele, rolnicy? Kopalnie są państwowe, więc to rząd musi zabrać komuś pieniądze budżetowe. Skąd je weźmie ? Zabierze, "służbie zdrowia"? Zabierze gminom? Zlikwiduje szpitale na śląsku? Przestanie budować drogi? Ja bym zapytał górników, komu mam zabrać aby im wypłacić czternastą pensję? I czekałbym na konkretną odpowiedź.
piątek, 07 listopada 2014
Polityka

Polityka rządów 'polskich' po 1989 roku jest wbrew pozorom spójna i logiczna. Tyle, że jest to inna 'logika' niż ma na myśli normalny człowiek. Jest to systematyczne wprowadzanie dyktatury, obliczone na kilkadziesiąt lat.  Polacy przez niemalże 200 lat nauczyli się, że jesteśmy 'MY' i 'ONI', przy czym owi oni to rządy zaborców czy też okupanta niemieckiego a później sowieckiego.  Przez ten czas zawsze walczyli z władzą. Niestety po 1989 roku i 'wolnych' wyborach zapanowało przekonanie, że z władzą już nie trzeba walczyć bo to nasza władza. Nic bardziej mylnego ! Korzystając z tego władza systematycznie działa w kierunku wprowadzenia zamordyzmu, biedy i ogłupienia społeczeństwa. I nie tylko Polska jest częścią tego planu ale cała Unia Europejska również. Tam idzie ciut łatwiej, bo oni nie walczyli z władzą tak jak my. Ale u nas też postępuje.

Zacznijmy od początku. Bajki dla dzieci. Taki 'Strażak Sam' uczy jednego: jeżeli cokolwiek się dzieje dzwoń po odpowiednią instytucję ! Nie rób niczego samemu,  tylko dzwoń. Państwo i władza zapewni ci pomoc ! Natychmiast i za darmo! Przesłanie jest proste. Dzieci wychowane na takiej bace będą kompletnie pozbawione własnej inicjatywy i całkowicie zależeć będą od państwowych instytucji.

Dalej, edukacja szkolna. Objęta w monopolem państwowym bo prywatne szkoły nadal muszą mieć łaskawe pozwolenie kuratorium na nauczanie oraz program tegoż nauczania zatwierdzony przez urzędnika. Tak samo jak podręczniki. W edukacji nie chodzi o nauczanie dzieci, przyszłych obywateli. To są działania pozorne. Np język angielski. Przez 6 lat uczyli dziecko w podstawówce ale nie nauczyli. Zgodnie z założeniami, bo gdyby takie dziecko umiało Angielski to jako dorosły natychmiast wyjechałby za granicę. A tak zostanie w naszym grajdole.

O podręcznikach już pisałem ale wspomnę jeszcze raz: są zrobione tak aby dzieci w nich rozwiązywały zadania. Czyli następny rocznik nie może użyć tych samych książek bo są zużyte. Czyli rodzice ZNOWU są zmuszeni do kupienia nowych podręczników za kosmiczne pieniądze. Wyprawka szkolna dla jednego dziecka to ok 400 zł. Minimum. Mając dwójkę dzieci w szkole to już 800 zł. I starszy nie może przekazać książek młodszemu... Wbrew pozorom jest to spójna i logiczna polityka. Logiczna inaczej... A jej celem jest jak największe zubożenie społeczeństwa i uzależnienie od zasiłków państwowych. Czysty socjalizm i debilizm ale tak właśnie jest. WSZYSTKIE działania rządu i polityków do tego się właśnie sprowadzają. Bo uzależnieni od zasiłków obywatele będą posłusznie głosować na tego polityka, który obieca większe zasiłki. Bo tacy obywatele nie będą się buntować z obawy przed utratą zasiłku. Nie obalą władzy.

Dlatego właśnie nie będzie w Polsce normalnych emerytur. Rząd radośnie zabrał ludziom pieniądze z OFE na własne bieżące potrzeby, aby cyferki ładnie wyglądały. I będzie teraz mógł duuużo kiełbasy wyborczej rozdać. Oczywiście obiecali, że państwowy ZUS będzie na pewno wypłacał emerytury. Tyle że za 20 czy 30 lat emerytów przybędzie, płacących składki ubędzie. I ustawowo obetnie się wszystkie emerytury o połowę. Bo tak. I znowu obywatel będzie głodował mimo z powodu odprowadzania obowiązkowych składek na wygłupy polityków.

Objawy takiej polityki są wszędzie. W miastach utrudnia się życie kierowcom jak tylko można. Samochód jest drogi w utrzymaniu, obowiązkowe podatki, akcyza, ubezpieczenia, coraz więcej obowiązkowego i drogiego wyposażenia. Samochód daje ludziom wolność przemieszczania się. I utrudnia życie władzy. Bo obywatel może sobie nagle pojechać gdzie indziej. Więc temu obywatelowi utrudnia się życie. Na rowerze daleko nie ucieknie, prawda? A stojąc w samochodzie w korku z każdą minutą zasila budżet państwa. W końcu akcyza i VAT są głównymi składnikami ceny paliwa. Więc większe korki są korzystne dla władzy. Ktoś jeszcze się dziwi, że wprowadzają buspasy, likwidują wielopasmowe ulice i na każdym skrzyżowaniu, pod pretekstem bezpieczeństwa, wprowadzają osobne zielone dla każdego możliwego kierunku? Samochody dłużej stoją i spalają więcej paliwa. I o to chodzi. A jakby obywatel podskakiwał to zlikwiduje się linię autobusową i będzie spokój.

Kolejną sprawą jest rezygnacja z gotówki. Obywatel z gotówką w łapie jest zagrożeniem dla ustroju. Bo może wydać ją na coś poza kontrolą państwa. Bo państwo nie będzie wiedziało co kupił. A gdy państwo wprowadzi podatek od oszczędności i skonfiskuje lokaty na własne potrzeby to gotówki z ręki nie zabierze. W każdym razie nie tak łatwo i nie od razu. Na Cyprze zablokowali lokaty w bankach a potem je zwyczajnie ograbili. Obecnie prawo umożliwiające taki rabunek wprowadzono w strefie Euro. Innymi słowy pieniądze w bankach nie są bezpieczne ale jeżeli nie będzie gotówki to KAŻDY będzie uzależniony od łaskawości państwa i polityków. A bez gotówki w obiegu zwykłe wyłączenie internetu czy prądu odetnie od pieniędzy wszystkich obywateli. Teraz też internet jest traktowany jak coś oczywistego ale taki nie jest. Wyłączenie go to prosta sprawa i nie musi to być działanie terrorystów. Wystarczy polecenie władzy. Mając pieniądze w banku internetowym leżysz i kwiczysz drogi obywatelu. Dlatego gotówka i trzymanie pewnego jej zapasu jest niezbędna. Najlepiej jeszcze w walucie obcej i złocie. Złoto od tysięcy lat trzyma swoją wartość. I żaden dekret tego nie zmieni.

Dodatkowo ubezwłasnowolnienie społeczeństwa poprzez rozbicie rodzin postępuje dramatycznie. Rodzice mają coraz mniej wpływu na wychowywanie swoich dzieci. Hasło "Wszystkie dzieci są nasze" jest komunistycznym wymysłem mającym na celu ograniczenie przekazywania wartości, patriotyzmu itd dzieciom przez rodziców. Bo 'wartość' ma przekazywać państwowa szkoła i telewizja. Bo wartości przekazane przez rodzinę mogą być sprzeczne z dążeniem państwa do wychowania sobie posłusznego stada baranów, gotowych dać się strzyc na każde polecenie władzy.

A bezpieczeństwo? Pod tym pretekstem wprowadza się cenzurę i inwigilację o jakiej się komunistom z 'poprzedniego' ustroju nawet nie śniło. I jeszcze "walka z..." pedofilią, dopalaczami, hazardem itd. Każda taka "walka z..." wprowadza przepisy poszerzające legalną (teoretycznie) inwigilację, śledzenie obywateli i aresztowanie ot tak, na podstawie nieuzasadnionego nawet podejrzenia o terroryzm.

Jest jeszcze szansa, że Polacy się opamiętają. W końcu 200 lat okupacji zrobiło swoje i całkowite zaprzestanie walki z władzą nie nastąpi od razu. Trzeba tylko zdążyć przed wprowadzeniem totalnej inwigilacji, zamordyzmu i policji myślowej łapiącej każdego, kto tylko pomyśli o sprzeciwie.

piątek, 24 października 2014
Wielki sukces...
Pani premierowa wróciła z Brukseli z nowym "sukcesem". Pakiet klimatyczny dla Europy do 2030 roku. Dostaniemy 40% dwutlenków węgla za darmo dla elektrowni węglowych. I prąd nie będzie droższy.
Sratatata. Pozostałe 60% będziemy kupować po takiej cenie, że nam się odechce. Przecież bogate kraje zachodnie, które mogą sobie pozwolić na takie pseudo-ekologiczne fanaberie, muszą na tym zarobić lub co najmniej nie stracić. Czyli u nas świeczki wrócą do łask, lampy naftowe, może nawet gazowe jak nam pozwolą gaz z łupków wydobywać. Regres cywilizacyjny w biedniejszych krajach UE nastąpi na pewno. Co biedniejsi będą rezygnować z prądu, bo będzie za drogi. Nie można pomijać również tego, że WSZYSTKO podrożeje, bo każdy sklep zużywa prąd. Choćby do zasilania obowiązkowej kasy fiskalnej...
A tak swoją drogą to ciekawe co jest zapisane drobnym drukiem w tym 'porozumieniu'...
środa, 20 sierpnia 2014
Będzie wojna
No i będzie wojna. Znowu. Wygląda na to, że 100 lat to za duży okres (względnego) pokoju aby ludzkość zdołała to znieść. Lub sytuacja ekonomiczna (zadłużenie !) "zmusza" rządy do podjęcia drastycznych działań. Szkoda tylko, że za to płacą zawsze zwykli ludzie. A nasz rząd udaje głupa i pod dyktando USA, które są w miarę bezpieczne za oceanem, radośnie przyłącza się do sankcji. Przecież w przypadku wojny z Rosją znowu przez Polskę przewali się machina wojenna! Znowu nasz kraj zostanie zrujnowany ! W sprawie Ukrainy powinniśmy zachować neutralność. To nie nasza sprawa! Powinniśmy protestować przeciwko wprowadzaniu sankcji lub je olać i robić swoje. Co z tego, że stratni rolnicy dostaną rekompensaty z UE (dostaną? Jak partia mówi, że da to mówi....)? Przecież budżet UE składa się z wpłat poszczególnych państw czyli z naszych podatków. Czyli z NASZYCH pieniędzy. Czyli tak czy siak sami zapłacimy za sankcje. A w Rosji otwiera się gigantyczny rynek zbytu na towary spoza UE. I jak raz firmy z Polski stracą rynek zbytu to bardzo ciężko będzie im go odzyskać, konkurując z dostawcami z Chin czy innych państw. Czyli u nas padną firmy, wzrośnie bezrobocie i bieda. W tej sytuacji wojna rzeczywiście jest rozwiązaniem bo całą tą biedotę wcieli się do armii, wyśle na front, gdzie polegną bohatersko w obronie Waszyngtonu a rząd postawi kolejny pomnik przegranych i ogłosi święto narodowe.
Tylko czy na pewno NAM o to chodzi? Jako obywatel pójdę bronić naszego kraju (bronić, nie atakować inne kraje) ale tylko pod warunkiem wcześniejszego powieszenia premiera, ministra spraw zagranicznych i prezydenta. Nie będę walczył dla tych zbrodniarzy chcących wymordować znaczną część populacji naszego kraju i doprowadzić kraj do ruiny.
piątek, 01 sierpnia 2014
Kult przegranego
Kult przegranego ma się w naszym kraju bardzo dobrze. Ile razy musimy jeszcze przegrać aby zmądrzeć? A może lepiej wygrywać ?
Weźmy takie Powstanie Warszawskie. Wszyscy sikają po nogach z tej okazji. Chwała, chwała...tak, tak... Jaka chwała ?!? Walczyli, tak? Przegrali, tak? Więc nie chwała tylko WSTYD ! I jeszcze walczyli nie z tym wrogiem co trzeba...
Jaki z tej walki morał?!? Idźcie i przegrywajcie ? Kompletnie bez sensu. Bardzo mi się nie podoba świętowanie ludobójstwa i przegranej. Kompletnie nie ma się czym chwalić.
Z jednej strony terroryści atakujący biednych, przegrywających Niemców, z drugiej strony bojownicy o wolność walczący z okupantem. Historię piszą zwycięzcy ale ja tu takich nie widzę...

DODANE:
Chwała i cześć tym, którzy poszli w bój z gołymi rękami na karabiny maszynowe. Hańba i wstyd tym zdrajcom, którzy wydali im taki rozkaz !
środa, 30 lipca 2014
I jeszcze o zestrzeleniu.
Wszyscy panikują i gromadnie obwiniają Rosję o zestrzelenie samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą ale czy ktoś zadał sobie pytanie: jaką korzyść odniosłaby z tego Rosja? I ci rebelianci/separatyści? Moim zdaniem żadną. Jest to klęska propagandowa. Rosja mogła dostarczać rebeliantom uzbrojenie, dlaczego by nie, w końcu wszyscy łącznie z USA i UE dostarczają broń popieranym przez siebie terrorystom... o pardon, bojownikom o wolność (Syria, Libia, Egipt, itd), ale samo zestrzelenie samolotu pasażerskiego jest pomyłką. Separatyści strzelali po prostu do wszystkiego co lata bo sami nie mają lotnictwa.
Należy zapytać dlaczego kontrolerzy skierowali samolot tą właśnie trasą nad terenami walk? Może tak im kazano? W końcu dla rządu Ukrainy korzystne byłoby pokazanie rebeliantów jako maniakalnych morderców. I to rząd Ukrainy właśnie najbardziej skorzysta z tego nieszczęścia. Ostatnio premier Ukrainy podał się do dymisji chociaż później zmienił zdanie ale nie do końca... :)) Może boi się, że na jaw wyjdzie sprawa zestrzelenia i jego w tym udział?
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17