Tagi
RSS
piątek, 11 grudnia 2015
Zamach stanu, ciąg dalszy

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa zdecydowała ot tak sobie, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie zostanie opublikowany. A kimże ona jest aby decydować które wyroki publikować i do których się stosować? W sumie to ja też mogę uznać, że płacenie podatków ma "tylko wymiar historyczny" i nie muszę się do tego prawa stosować. Bo tak . Bo pani premier i pan prezydent się nie stosują.

Jak tak dalej pójdzie to 13 grudnia zostanie wprowadzony stan wojenny. Potem opozycja zostanie internowana a Sejm zmieni Konstytucję i będziemy mieli afrykański porządek prawny: kto ma karabin ten wie lepiej.

 

PS. Małe i wielkie litery zastosowano z premedytacją. Ciekawe czy zostanie to uznane za znieważenie urzędu premiera i/lub prezydenta.

czwartek, 03 grudnia 2015
Zamach stanu

PiS właśnie przeprowadza zamach stanu. I nawet nie silą się na białe rękawiczki tylko lecą w bokserskich. Za moment wojsko będzie pacyfikować Trybunał Konstytucyjny, jeżeli sędziowie wybrani przez PIS nie zostaną przyjęci w jego skład.

Nocne posiedzenia Sejmu, uchwalanie ustaw w 24 godziny, nocne przysięgi wierności... Takich rzeczy nie trzeba robić gdy mamy normalne warunki. Jak jest wojna, to owszem, jak jest bezpośrednie zagrożenie zewnętrze wojną, owszem. Albo gdy robimy zamach stanu i musimy postawić opozycję i/lub legalną władzę przed faktem dokonanym. Teraz, ku.wa, my. I co nam zrobicie? Dokładnie tak postępuje PiS przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego. TK wydał wyrok, ale wątpię aby oni go uszanowali i się do niego zastosowali. Mają swoich sędziów i ci mają zostać. I tyle. I mają orzekać zgodnie z linią rządu. A przepraszam, nie rządu tylko Jarosława K. Furda prawo, furda Konstytucja, na którą nota bene przysięgają. Jeżeli prawo jest niezgodne z Konstytucją to tym gorzej dla Konstytucji. Ma być tak jak chcemy i koniec. Bo my wiemy najlepiej !

Najlepsze wzory dyktatury się kłaniają: Lenin, Stalin, Hitler... Następny w kolejce jest jak widać Jarosław K.

środa, 18 listopada 2015
Zaczęło się

Zaczęło się PISowanie. Jeszcze nie mają zatwierdzonego rządu na dobre ale już zaczęli uskuteczniać TKM (Teraz, Ku.wa, My).

Prezydent ułaskawił niewinnego człowieka... ? Kamiński nie ma prawomocnego wyroku ale został, prewencyjnie chyba, ułaskawiony. A czy do Prezydenta nie trzeba przypadkiem wystąpić z prośbą o ułaskawienie? I co trwającą rozprawą sądową w kolejnej instancji? Przerwać? Kontynuować? Olać ?

W Sejmie zmieniają regulamin jakiejś komisji. Aby przewodniczący nie zmieniał się, bo to utrudnia działanie i zmniejsza efektywność. Tylko że będąc w opozycji posłanka PIS razem z obecną panią premier razem twierdziły, że rotacyjność musi być bo to zapewnia odpowiednie standardy demokratyczne. A teraz twierdzą odwrotnie.

To byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

A Macierewicz oczywiście już chce wznowić prace komisji w sprawie katastrofy Smoleńskiej. I oczywiście ustalą to co będą chcieli (był zamach !), czyli przeciwnie niż zostało to stwierdzone obecnie.

Szkoda, że muszę uczestniczyć w tym cyrku jako obywatel tego kraju. Zdecydowanie lepiej czułbym się obserwując to z innego , bezpiecznego, kraju. Ale nadal będzie mi wstyd za tych polityków.

wtorek, 10 listopada 2015
Ale to już było... i niestety wróciło.

PiS jak widać po proponowanym składzie nowego rządu NIC się nie nauczył. Ci sami ludzie co poprzednio? Z wyrokami za nadużycia władzy? Jakim trzeba być zadufanym w sobie skur.synem aby tak potraktować Polaków...

 

Nawet pewnie nie będę musiał pisać nowych rzeczy, wystarczy skopiować to co napisałem 9 lat temu.

Paranoja...

niedziela, 25 października 2015
Powtórka z rozrywki.

No i mamy powrót cyrku. PiS wygrał wybory, prawdopodoobnie będzie mógł rządzić samodzielnie.

Uchwalą rzeczy straszne... Znowu lata zajmie odkręcanie debilizmów (pamiętacie amnestię maturalną?).

PiS wygrał, przegrała Polska i Polacy.

czwartek, 01 października 2015
Gdzie są miliardy z OFE ?

No właśnie. Ukradli 150 miliardów złotych z OFE. I co się stało z tymi pieniędzmi? Gdzie one są ? Dziurę budżetową mamy największą w historii, w przyszłym roku będzie jeszcze większa a pieniędzy z OFE nie ma. Zniknęły. Gdzie ? Na czyim koncie pojawiła się górka pieniędzy ?

poniedziałek, 07 września 2015
Referendum

Wziąłem udział w tym drogim badaniu opinii publicznej, nazwanym dla niepoznaki "referendum"... Referendumdumdum.

Głupota i tyle.

Jedyne sensowne pytanie to pierwsze, o JOWy. Ale i tak nie jest wiążące dla sejmu. To tylko opinia publiczna. Nawet gdyby referendum było ważne.

Drugie pytanie było wyjątkowo złośliwe.

"Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?"

Głosowanie na NIE oznacza, że opinia publiczna chce zmiany. Czyli partie polityczne mogą sobie przyznać znacznie większe dotacje z budżetu. Dlaczego nie ? W końcu społeczeństwo zagłosowało za zmianą... Zmiana nie oznacza, że finansowanie z budżetu zostanie zlikwidowane. Zmianą jest również powiększenie dotacji ! :) Czysta złośliwość.

Trzecie pytanie w ogóle było bez sensu. Bo w normalnym państwie tak właśnie działa prawo ! A tu pytają czy masło ma być z masła... Bez sensu...

Imigranci

Europa ginie pod naporem imigrantów. I prawie żaden rząd nie jest w stanie nawet myśleć nad rozwiązaniem problemu. Prawie, bo prezydent Węgier wie co robi. A rozwiązanie jest proste. Takie jak stosują USA i Australia. Odsyłać ich z powrotem. Chronić granice układu z Schengen ! Do tego w końcu ten układ zobowiązuje państwa członkowskie. Niech imigranci widzą, że są odsyłani. To przestaną do Europy napływać. Skierują się gdzie indziej. Może do Emiratów ? Może do Rosji? ;)

Jak już trzeba się nimi zająć to również sprawa powinna być prosta. W danym kraju dostają pomoc nie większą niż rodzimi obywatele. Jeżeli zasiłek wynosi 1000 zł to tyle dostają. I koniec. Niech głośno krzyczą sobie, że to niegodne, że tak się nie da żyć... Ale spora część obywateli Polski tak właśnie żyje. I jak tym uchodźcom się nie podoba to nich jadą sobie gdzie indziej.

Europa boryka się z socjalizmem, bohatersko walcząc z problemami nieznanymi w normalnym ustroju. Polityczna poprawność i brak jaj nie pozwala nazwać problemu po imieniu, nie pozwala bronić się przed zagładą kultury Europejskiej i tożsamości. Słaba kultura i słabe państwo, niezdecydowane zginą pod naporem zorganizowanych i zdecydowanych imigrantów.

Szkoda. Może czas samemu pomyśleć nad emigracją do jakiegoś normalnego kraju... Rosja na przykład. Albo Białoruś...

czwartek, 27 sierpnia 2015
O samochodach i ich użytkownikach.

Jest sobie taki samochód. Amerykański. Co prawda tą firmę kupił Fiat. I postanowił ten samochód sprzedawać w Europie pod swoją marką. Nazywa się Fiat Freemont. W USA występuje jako Dodge Journey. Generalnie jest to tanie i niezbyt duże amerykańskie auto. W Europie jest za to pokazywane i traktowane jako duże i ekskluzywne, chociaż sprzedawane za małe pieniądze. Te małe pieniądze to i tak 120 tysięcy po rabatach. 140 bez. Inne samochody podobnej klasy kosztują więcej, jakieś 170 tysięcy. Czyli generalnie jest to tanie auto. W związku z tym nie należy oczekiwać jakich super podzespołów, super jakości czy super trwałości.

Tu dochodzimy do sedna czyli użytkowników. Konkretnie skupionych wokół forum internetowego. Zapisałem się tam gdyż chciałem kupić Freemonta, jako w sumie jedynego na rynku (kiedyś) minivana z napędem na cztery koła. Ludzie ci są... dziwni. Nie są w stanie przyjąć jakiejkolwiek krytyki pod adresem tego samochodu. To nic, że akumulator (żelowy!) jest umieszczony w nadkolu i chlapie na niego błoto z kół. To nic, że tarcze hamulcowe krzywią się niemalże przy każdym mocniejszym hamowaniu. To nic, że światła, jak to w amerykańskim samochodzie, są słabe i używają nietypowych żarówek. Fiat Freemont jest wspaniały i basta ! Ja sam jeżdżę Dacią Duster. Kosztującą połowę tego co Freemont. Wiem jakie są wady tego auta, na czym oszczędzono, gdzie czegoś nie zamontowano. Akceptuję to bo samochód kosztował mało. Ludzie na forum Freemonta tego nie potrafią.  Poniekąd rozumiem tą gorycz i żółć. Wydali ponad 100 tysięcy na 'wspaniałe' auto a okazuje się ono całkiem przeciętne albo nawet poniżej przeciętności. Więc każda krytyka oznacza, że dokonali złego wyboru. Pomylili się! A to przecież niemożliwe. Stąd to zacietrzewienie i kompletny brak poczucia humoru.

Nie kupię Fiata Freemont. Jest ładny, wystarczająco duży, ma napęd na 4 koła. Ale nie potrafiłbym zmarnować tylu pieniędzy na samochód wymagający tylu poprawek aby nadawał się do użytku. No i Forum nie jest miejscem przyjaznym.

Ale zostanę tam bo to fascynujące, patrzeć jak ludzie przekonują się o taniości tego auta ale nadal trwają w uporze, każącym im uważać go za najlepszy samochód na świecie. :)

 

piątek, 26 czerwca 2015
Wybory parlamentarne

Fascynujące jest oglądanie festiwalu obietnic i robionych szybko, na kolanie ustaw w związku ze zbliżającymi się wyborami. przez cztery lata nic nie robili, kradli, łupili społeczeństwo aż trzeszczało a teraz nagle wiele spraw, które powinny być załatwione dawno temu, jest realizowane. Ale im się ogień pod tyłkami przyspawanymi do stołków zapalił ! Tylko co z tego? Wybory wygra pewnie wiodąca partia opozycji i nic się nie zmieni, Tyle, że nowi ludzie trafią na wszystkie możliwe państwowe posady i będą od nowa kraść. A starzy dostaną solidne odprawy. A po kolejnych wyborach zmiana.

Ale pomału coś się poprawia. Internet jest cierpliwy i te wszystkie buńczuczne obietnice polityków, jak to zrobią nam dobrze, są doskonale zachowane i nie do usunięcia. Jeszcze kilka lat, pokolenie korzystające z Internetu będzie stanowiło większość i będzie doskonale wiedziało, że "wiodące" (tfu!) partie robią ludzi w ciula i zostaną one pogonione.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17