Tagi
RSS
poniedziałek, 25 października 2010
Pani Fedak znowu bredzi...i
Ugh ! Ta pani jest typowym przykładem polityka patrzącego tylko na WŁASNĄ przyszłość w kontekście najbliższych wyborów i mającego gdzieś to co będzie za dwadzieścia czy trzydzieści lat. Ważne dla takiego polityka jest to aby go wybrali.

Cytat:
"Mówię tylko, że z punktu widzenia budżetu i wzrostu gospodarczego odkładanie tych 270 mld zł w OFE jest bez sensu. Te pieniądze powinny pozostać w budżecie, aby starczało nam na wypłatę bieżących emerytur."
http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8562457,Poki_mamy_OFE__nie_przyloze_reki_do_reform.html


Z punktu widzenia OBYWATELA do budżetu powinno trafiać jak najmniej pieniędzy a jak najwięcej powinno zostawać obywatelowi w kieszeni !!!!
Tylko ci rządzący socjaliści mają to gdzieś. Oni chcą tylko rządzić !
Wracając do wypowiedzi pani Fedak  bez sensu jest przejadanie pieniędzy zebranych w OFE teraz skoro WIADOMO, że za rok czy dwa tych pieniędzy na wypłaty emerytur będzie potrzeba jeszcze więcej i nie będzie skąd ich wziąć. A jak ludzie odłożą fizyczne pieniądze  w OFE to dostaną emeryturę BEZ ZWIĘKSZANIA WYDATKÓW BUDŻETOWYCH i bez dofinansowania ZUSu z budżetu. Już teraz składki wpłacane są mniejsze niż wypłaty i ZUS musi pożyczać pieniądze.
A emerytów będzie coraz więcej. Z kolei ubędzie ludzi pracujących i płacących składki. TO SĄ FAKTY DEMOGRAFICZNE ! Tak będzie. Emigracja powiększy ten problem a imigrantów nie będzie bo kto by chciał w takim kretyńskim kraju mieszkać ! I okaże się, że ZUS nie będzie miał pieniędzy na emerytury w wysokości w jakiej powinien je wypłacać. I pewnie powstanie wtedy ustawa mówiąca o obniżeniu emerytur o połowę, aby "dla wszystkich starczyło".  I dopiero wtedy przekonamy się co to są głodowe emerytury...
Także wszelkie pomysły aby pieniądze zabierać z OFE i przekazywać ZUSowi są bez sensu. Prędzej czy później ZUS musi się zawalić.
piątek, 22 października 2010
Czym zajmują się posłowie.
Zajrzałem dzisiaj na listy głosowań w Sejmie. Przerażające jest to czym zajmują się posłowie i jakie ustawy są uchwalane. Już nie mówię tu o treści merytorycznej bo ta jest beznadziejna jak zawsze ale o samych ustawach, które mamy.
- Ustawa o organizacji rynków owoców i warzyw, rynku chmielu, rynku tytoniu oraz rynku suszu paszowego...
- Ustawa o towarach paczkowanych...
- Ustawa o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych...

Po co nam ustawa na temat warzyw i owoców ?!?! Nie będą rosnąć bez ustawy czy jak ?
Zajmują się bzdurami a my musimy za to płacić...

Tu jest fajny cytat ( http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/listaglos?OpenAgent&1081 , głosowanie nr 129):
- "o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu oraz niektórych innych ustaw." Tak wiem, że niektóre ustawy na równi z żywiołami niszczą obiekty budowlane. Miło, że znalazło to potwierdzenie w Sejmie. ;)
środa, 20 października 2010
Atak na biuro PiS
Wszędzie trąbią o tym ataku. Rzygać się chce. Prezes Kaczyński oświadcza, że to w wyniku kampanii nienawiści. I słusznie, bo skoro ON rozpętał taką kampanię to teraz zbiera jej żniwo. Nie rozumiem tylko czemu media zajmują się tym chorym człowiekiem i jego poglądami. Tak samo Sejm i Rząd nie powinny zajmować się tym przypadkiem. Jest to sprawa Policji i Prokuratury. I kwestia wynajęcia prywatnej firmy ochroniarskiej i płacenia jej z własnych pieniędzy PiSu. Skoro czują się zagrożeni to powinni tak zrobić.
sobota, 16 października 2010
Sejm w amoku !
No i mamy. Sejm w amoku uchwalił kolejną ustawę z cyklu "walki z...". Czytając zapisy można bez problemu dojść do wniosku, ze to mafia narkotykowa załatwiła konkurencję. Bo jeśli kary za sprzedaż "dopalaczy" mają być do trzech razy większe niż za sprzedaż narkotyków to jest oczywiste, że nikt nikt nie będzie bawił się w dopalacze tylko zacznie sprzedawać narkotyki. Raz że mniejsza kara, dwa że większy zysk.
Rok temu była walka z hazardem. W takim samym tempie i po łebkach a czasem i wbrew prawu. I pod kolejnym pretekstem łże-liberalne PO zaostrza prawo. I sprawdza na co im społeczeństwo pozwoli. Co raz dalej zmniejszając wolność, ograniczając prawa obywatelskie, regulując gospodarkę. To się musi kiedyś skończyć, ale w między czasie MY zapłacimy za to bardzo dużą cenę.

PO planuje jakieś zmiany konstytucyjne... Mam nadzieję, ze przy okazji wykreślą z Konstytucji zapis o niesprawiedliwości. Żeby w XXI wieku państwo miało taką konstytucję to wstyd i hańba... I to już w drugim artykule !
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."
Jeśli wywalą to "społecznej" to jestem gotów nie protestować przeciwko zmianom. Bo "sprawiedliwość społeczna" tym się różni od sprawiedliwości czym krzesło elektryczne od zwykłego krzesła. Jak coś nie jest sprawiedliwe to jest niesprawiedliwe. I tyle.