Tagi
RSS
środa, 04 września 2013
Kradzież emerytur
No i stało się. Premier właśnie ogłosił, że ukradną NASZE EMERYTURY. Za 20 czy 30 lat emerytur nie będzie ! Że też takie kanalie ziemia nosi... I jeszcze głosi "dobrowolność"...! Jaką , ku^#^%wa dobrowolność ?!? Dobrowolność byłaby wtedy, gdybym mógł w ogóle nie płacić składek tym darmozjadom. Wybrać wolność i samemu oszczędzać. A tak jestem zmuszany do płacenia na rozdmuchane wydatki rządowe... I jeszcze w tej "dobrowolności" będzie haczyk! To znaczy, że jeżeli nie powiesz, że chcesz być w OFE to automatycznie przeniosą cię do ZUSu !!! Tak, tak, barany idą na rzeź automatycznie. Ciekawe czy planowana jest akcja informacyjna dotycząca KAŻDEGO emeryta mająca na celu poinformowanie go o możliwości "wyboru"... Pewnie nie, bo świadome barany na rzeź nie pójdą dobrowolnie.
Swoją drogą jak będzie możliwe "umorzenie" obligacji skarbu państwa zakupionych przez OFE ? Przecież to są takie same obligacje jakie kupują inni inwestorzy. I co? Każdemu można tak umorzyć według potrzeb rządu? Miałeś a teraz figa ? Kradzież i tyle.
A już kompletnie nie rozumiem jak ten zabieg ma obniżyć dług publiczny... Przecież OFE kupują obligacje emitowane przez rząd  potrzebujący pieniędzy na swoje wydatki. Przestaną emitować obligacje ? Oby, bo to oznaczałoby zmniejszenie długu publicznego. Ale oczywiście tak nie będzie. Obligację będą dalej emitować, tylko kto inny będzie musiał je kupić. Ciekawe czy znajdą się chętni na coś, co może zostać w każdej chwili "umorzone"...