Tagi
RSS
wtorek, 25 września 2012
Jeszcze o obowiązku zmiany opon
Nie wiem co miała zamaskować panika wywołana w mediach na temat wprowadzenia obowiązku wymiany opon na zimowe ale w pracach Sejmu,  Komisji Infrastruktury czy wniesionych projektach ustaw i uchwalonych ustawach nic na ten temat nie ma. Może źle szukam, może te zmiany nie będą w Prawie o Ruchu Drogowym (jeśli nie tam to gdzie ?!?) ale jedyne co znalazłem to jedną interpelację i jedno zapytanie poselskie:
Interpelacja
Zapytanie
skądinąd sprzed prawie dwóch lat z całkiem rozsądnymi, o dziwo, odpowiedziami z ministerstwa.
Jest jeszcze Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ale zgodnie z oficjalną stroną sejmową miał tylko jedno posiedzenie dotyczące przyjęcia regulaminu Zespołu... :))
Czy ktoś znalazł projekt ustawy/ustawy o zmianie ustawy o którym piszą dziennikarze czy też to znowu jest szukanie sensacji na siłę i przykrywka dla znacznie ciekawszych i bardziej szkodliwych działań rządu? Jakikolwiek oficjalny dokument ?
czwartek, 20 września 2012
Dyskryminacja kobiet w UE (oficjalna)
Parlament UE (czy któreś tam zgromadzenie biurokratów) planuje wprowadzić parytety dla kobiet w radach nadzorczych PRYWATNYCH spółek. Jest to czysta dyskryminacja kobiet ! Bo oznacza wprost, że kobiety są gorsze od mężczyzny i wymagają handicapu !
Ujmę to tak: kobiety i mężczyźni mają takie same prawa i możliwości bycia w radach nadzorczych spółek czy w polityce. Tylko muszą chcieć ! A teraz nawet gdy nie będą chciały to zostaną zmuszone do tego ! Czyż to nie jest obłuda i dyskryminacja?