Tagi
RSS
czwartek, 28 września 2006
Korupcja władzy

I po raz kolejny pokazało się jaką to partią jest PiS. Przeżartą korupcją i chęcią posiadania władzy za wszelką cenę. Szczegónie za cenę publicznych, NASZYCH, pieniędzy.

Rozumiem, że próba przejęcia polityka i oferowanie mu stanowisk to jest jakaś gra polityczna, ale proponowanie aby prywatne zobowiązania tego posła (posłanki :-)) pokrywać ze środków finansowych Sejmu to już kurewstwo.

PiS krzyczy, że to prowokacja. Owszem, prowokacja, ale czemu w takim razie daliście się sprowokować skoro macie być taką 'czystą i nieskorumpowaną' partią ? Ahca, bo wcale taką partią nie jesteście ! I jeśli mam wybierać pomiędzy owym 'układem' z którym walczycie a PiSem to wolę ten 'układ'.

Skoro Premier nie widzi nic złego w korupcji to ... ja dziękuję. Potwierdza to opinię o PiS i Kaczyńskich. Dla władzy zrobią wszystko, będą kraść, dawać łapówki albo gorzej. Trzeba ich jak najszybciej usunąć. Już straciliśmy rok na ich eksperymenty. Na mówienie o tym jak to zrobią nam dobrze, jak będąpoprawiać naszą politykę zagraniczną z Niemcami, Rosją. Tak mówią. "Partia jak mówi że da to mówi". Ten stary dowcip idealnie pasuje do PiSu. Dużo gadają jak to nam będzie dobrze, ale NIC nie robią w tym kierunku, a w polityce zagranicznej robią dokładnie na odwrót niż mówią. Ot, propaganda...

I nie ma co się oburzać na PO za podgrzewanie atmosfery. PiS też tak robił przed wyborami rok temu.

PS Pani Zyto... Po co było wracać do rządu ? Trzeba było grzecznie podziękować i nie dotykać śmierdzieli..

Tagi: polityka
08:08, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 września 2006
Za darmo !

Kiedy w końcu do obywateli dotrze to, że jeśli Państwo daje im coś 'za darmo' to tak na prawdę wszyscy obywatele za to płacą ? Ostatni pomysł p.o. prezydenta Warszawy Marcinkiewicza:  piątek będzie dniem bez samochodu i komunikacja miejska będzie wozić ludzi 'za darmo'. Czyli na mój koszt. Mam bilet miesięczny, którego nie wyłączę przecież na jeden dzień... A nawet gdyby, to nadal przejazdy te będą fundowane przez miasto. Czyli z moich podatków. Chyba udam się do pana p.o. prezydenta miasta i poproszę o zwrot kosztów biletu miesięcznego za ten dzień. Bo przecież będzie 'za darmo', to czemu mam za to płacić ?

09:12, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 września 2006
Ręce opadają...

Nic nie pisałem przez kilka dni bo po prostu ręce opadają... Polityka jest dobijająca... Szczególnie w wykonaniu obecnie rządzącej koalicji. Totalnie rozpieprzają nasze Państwo i instystucje państwowe. Prezydent krytykuje nie wyrok sądu ale to czy sędzia jest kompetenty bo ma doświadczenie w pracy... przepraszam... czy nie należy do 'układu', Giertych zaniża poziom polskiego szkolnictwa podpisując 'amnestię matrualną'. Typowy chwyt polityczny przed wyborami - macie głąby, dzięki mnie "zdaliście" maturę; głosujcie na mnie ! ... Błeeee...

Schemat działania PiSu, LPRu i, o dziwo, w nieco mniejszym stopniu Samoobrony (może dlatego, że tylu tam ludzi po wyrokach; w sądzie byli to prawo znają...) jest oczywisty: nie możemy nic poradzić na wyrok sądu, na obowiązujące prawo, na protesty i to że jest opozycja (sic!) to oplujmy ludzi, którzy wydają wyrok, przestrzegają prawa czy po prostu nie zgadzają się z nami. Żałosny pokaz słabych i pełnych kompleksów ludzi... Niestety opluwanie jest 'medialne' i dobrze się sprzedaje i 'ciemny lud to kupi' jak powiedział jeden z posłów.

Niestety muszę napisać, że mamy taki rząd i koalicję jaką 'wybraliśmy'. Czyli jesteśmy głąbami którzy bardziej cenią igrzyska i rozdawanie chleba i nie liczą się z przyszłością, w której trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką cenę za dzisiejszą beztroskę...

PS. Gilowska nie powinna wracać do rządu... Po co tykać gówno... Można się tylko pobrudzić.

PS2. Zalecam wszystkim rozsądnie myślącym emigrację. Niestety. Póki jeszcze można.

Tagi: polityka
20:04, robal_pl
Link Dodaj komentarz »