Tagi
RSS
środa, 20 sierpnia 2014
Będzie wojna
No i będzie wojna. Znowu. Wygląda na to, że 100 lat to za duży okres (względnego) pokoju aby ludzkość zdołała to znieść. Lub sytuacja ekonomiczna (zadłużenie !) "zmusza" rządy do podjęcia drastycznych działań. Szkoda tylko, że za to płacą zawsze zwykli ludzie. A nasz rząd udaje głupa i pod dyktando USA, które są w miarę bezpieczne za oceanem, radośnie przyłącza się do sankcji. Przecież w przypadku wojny z Rosją znowu przez Polskę przewali się machina wojenna! Znowu nasz kraj zostanie zrujnowany ! W sprawie Ukrainy powinniśmy zachować neutralność. To nie nasza sprawa! Powinniśmy protestować przeciwko wprowadzaniu sankcji lub je olać i robić swoje. Co z tego, że stratni rolnicy dostaną rekompensaty z UE (dostaną? Jak partia mówi, że da to mówi....)? Przecież budżet UE składa się z wpłat poszczególnych państw czyli z naszych podatków. Czyli z NASZYCH pieniędzy. Czyli tak czy siak sami zapłacimy za sankcje. A w Rosji otwiera się gigantyczny rynek zbytu na towary spoza UE. I jak raz firmy z Polski stracą rynek zbytu to bardzo ciężko będzie im go odzyskać, konkurując z dostawcami z Chin czy innych państw. Czyli u nas padną firmy, wzrośnie bezrobocie i bieda. W tej sytuacji wojna rzeczywiście jest rozwiązaniem bo całą tą biedotę wcieli się do armii, wyśle na front, gdzie polegną bohatersko w obronie Waszyngtonu a rząd postawi kolejny pomnik przegranych i ogłosi święto narodowe.
Tylko czy na pewno NAM o to chodzi? Jako obywatel pójdę bronić naszego kraju (bronić, nie atakować inne kraje) ale tylko pod warunkiem wcześniejszego powieszenia premiera, ministra spraw zagranicznych i prezydenta. Nie będę walczył dla tych zbrodniarzy chcących wymordować znaczną część populacji naszego kraju i doprowadzić kraj do ruiny.
piątek, 01 sierpnia 2014
Kult przegranego
Kult przegranego ma się w naszym kraju bardzo dobrze. Ile razy musimy jeszcze przegrać aby zmądrzeć? A może lepiej wygrywać ?
Weźmy takie Powstanie Warszawskie. Wszyscy sikają po nogach z tej okazji. Chwała, chwała...tak, tak... Jaka chwała ?!? Walczyli, tak? Przegrali, tak? Więc nie chwała tylko WSTYD ! I jeszcze walczyli nie z tym wrogiem co trzeba...
Jaki z tej walki morał?!? Idźcie i przegrywajcie ? Kompletnie bez sensu. Bardzo mi się nie podoba świętowanie ludobójstwa i przegranej. Kompletnie nie ma się czym chwalić.
Z jednej strony terroryści atakujący biednych, przegrywających Niemców, z drugiej strony bojownicy o wolność walczący z okupantem. Historię piszą zwycięzcy ale ja tu takich nie widzę...

DODANE:
Chwała i cześć tym, którzy poszli w bój z gołymi rękami na karabiny maszynowe. Hańba i wstyd tym zdrajcom, którzy wydali im taki rozkaz !