Tagi
RSS
czwartek, 01 sierpnia 2013
Naczelny Złodziej Kraju
Ale kombinują aby ukraść nasze emerytury... Kretyni nie widzą jednego. Że im więcej pieniędzy przekazywane byłoby do OFE tym mniej ich później potrzeba na wypłaty emerytur z ZUS. Na tym miała polegać cała reforma. Owszem w okresie przejściowym byłoby ciężko ale po zlikwidowaniu przywilejów emerytalnych, nieokradaniu FUS i zasilaniu go prywatyzacją wynik końcowy dawałby małe wydatki ZUS bo każdy miałby swoja emeryturę z OFE. Ze SWOICH składek. A tak dla doraźnej potrzeby załatania dziury budżetowej, którą sami zrobili, ukradną PRZYSZŁE emerytury. Bo za 30 lat ZUS będzie dalej wypłacał wszystkim emerytury, tylko pytanie z czego? I jak bardzo je obetną aby starczyło? Już teraz ZUS ma za mało na bieżące wypłaty i to się nie poprawi pomimo okradania OFE.
Brak mi słów na określenie tego skur^@%%^$^twa jakie zrobił Tusk i jakie jeszcze planuje z Naczelnym Złodziejem Kraju Rostowskim...
Owszem, OFE należy poprawić, co jest w zakresie kompetencji rządu. Trzeba pozwolić inwestować OFE w większym stopniu w akcje i obligacje zagraniczne a nie tylko w polskie. No i koniecznie należy zabrać im prowizję od wpłaty (kapitału) i dać prowizję od zysku - nie ma zysku, nie ma zarobku, bo obecnie to TY możesz być stratny ale OFE i tak zarobi. To dobitnie pokazuje, że rządy mają gdzieś nasze emerytury a dbają o zyski swoich sponsorów czyli towarzystw emerytalnych i ubezpieczeniowych.