Tagi
RSS
środa, 30 sierpnia 2006
Spieprzaj dziadu !

Panie Giertych ! Spieprzaj dziadu !!! (słowa prezydenta RP L.K.)

Przepraszam za takie słowa, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Jeżeli on twierdzi, że Okrągły Stół to zdrada, to ja chciałbym zapytać w takim razie co nie jest zdradą? Gdyby nie Okrągły Stół i to co się wtedy działo to dzisiaj nadal byśmy mieli rządy jedynie słusznej parti PZPR.

Jest po prostu żałosny... Apeluję do prezydenta i premiera aby dla dobra Polski usunęli pana Giertycha nie tylko z rządu ale również pozbawili go obywatelstwa. Jak najprędzej !

Gdy Kaczyńscy, Giertych, Lepper, Macierewicz, Kurski nazywają się Polakami to chce mi się rzygać ! Wstyd mi że też jestem Polakiem.

Tagi: polityka
19:37, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Urban Explorers

Hej,

znalazłem własnie fajną stronkę, na której są genialne zdjęcia z wypraw do opuszczonych fabryk, elektorwni, itp.

http://www.uer.ca/forum_showthreads.asp?fid=1&catid=103

Polecam zdjęcia w tych wątkach.

Zauważyłem dwie ciekawe rzeczy:

- w tych opuszczonych miejscach są zachowane sprzęty, maszyny. U nas by wszystko natychmiast rozkradli i zostałyby gołe ściany

- strasznie dużo jest opuszczonych szpitali psychiatrycznych. :-))

Tak sobie myślę, że u nas też znalazłoby się parę fajnych miejsc do obejrzenia i sfotografowania dla potomności...

20:54, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 sierpnia 2006
Dowcipy polityczne

W obecnych czasach trzeba być ostrożnym. Tak jak za Stalina. Władcy Polski są słabi i dlatego każdy najdrobniejszy nawet przejaw opozycji czy krytyki traktują jako obrazę i wzywają prokuratora do ścigania biednego obywatela, który opowiedział dowcip.

A z dowcipami trzeba teraz szczególnie uważać:

- wszystkie dowcipy o bliźniakach są teraz polityczne !

- dowcipy o kaczkach też są polityczne !

To byłoby może śmieszne, gdyby nie było tragiczne...

Tagi: polityka
08:53, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
Zawłaszczanie Państwa

Zadziwiające jest to w jaki sposób PiS i koalicja łamie prawo, bądź zmienia je na własne potrzeby. Nawet SLD po wyborach nie było tak ostentacyjne. Owszem, ładowali swoich ludzi gdzie się dało, ale nie mieszali w prawie. Nie aż tak.

Zadziwiające jest to w jak rządząca koalicja ma obywateli głęboko... gdzieś... Jak się boi usłyszeć ich opinię. Według Kaczyńskich i PiSu obywatele ich wybrali (zaledwie kilka procent ze wszystkich uprawnionych do głosowania ! ) i teraz mają być posłuszni i nie protestować gdy władza robi co chce.

Tak jak w tym dowcipie:

- Chcemy waszego dobra - powiedział premier Marcinkiewicz.

Więc Polacy przezornie zaczęli ukrywać swoje dobra.

Premier Kaczyński bynajmniej nie przejęzyczył się w swoim expose, twierdząc:
"Nikt nas nie przekona, że białe jest biała a czarne jest czarne".
Wylazła po prostu cała prawda o Kaczyńskich. Można ich przekonywać, że szkodzą Polskiej gospodarce, Polskiej polityce zagranicznej, że niszczą osiągnięcia Polskiej demokracji, że obniżają wartość naszego pieniądza a oni i tak nie uwierzą, że "białe jest białe".

Tagi: polityka
08:27, robal_pl
Link Komentarze (2) »
wtorek, 22 sierpnia 2006
Dlaczego system do obsługi blogów preferuje przeglądarke Internet Explorer ?
08:23, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
Ekologia wg PiS

Na przykładzie Warszawy

Z mojego podwórka zniknał pojemnik na odpady plastikowe. Ma to związek z uchwałą władz miasta, dotyczącą obowiązkowego zbierania śmieci do recyclingu.

Niestety w tej uchwale nie chodzi w ogóle o ekologię tylko o pieniądze. Dlaczego zabrali pojemnik ? Ano dlatego, że teraz trzeba podpisać umowę na wywóz odpadów i płacić ! Czyli nie chodzi tu o ekologię ale o pieniądze, które trzeba wyciągnąć od ludzi... Ciekawe który to pociotek czy krewny PiSu na tym zarobi ?

Swoją drogą to zastanawiam się jak władze sobie wyobrażają OBOWIĄZKOWE zbieranie określonej ilości śmieci ? Ja gazet kupuję bardzo mało, napojów w puszkach aluminiowych w ogóle? I co ? Będę musiał wykazywać się co miesiąc pewną ilością zebranego aluminium i makulatury ? A skąd to wezmę ? Czyżbym musiał obowiązkowo wydawać kupę kasy na gazety (i nie daj Boże jescze je czystać!!), Pepsi w puszkach i napędzać tak gospodarkę ? Hmmm jatam bym wolał aby odpadów było jak najmniej a nie żeby były produkowane na siłę...

A może powienienem otworzyż firmę handlującą odpadami?

"Masz za mało puszek a za dużo makulatury? Rozwiązemy Twój problem !

Kompleksowy handel i wymiana odpadów ! Tanio !"

To jest tak absurdalne, że aż może być prawdziwe...

Albo zaczną się kradzieże ... śmieci... w celu uzupełnienia obowiązkowego kontyngentu własnych odpadów.

08:14, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 sierpnia 2006
Krótka pamięć Kaczyńskich

Jeszcze 16 lat temu w naszym kraju wszystko było centralnie planowane, zarządzane i regulowane. Niektórzy z nas pamiętają że nie było to skuteczne. Niektórzy z nas pamiętają, że centralne instytucje nie są najlepszym rozwiązaniem i z tego powodu zostały one rozwiązane lub podzielone.

Niestety bracia Kaczyńscy zapomnieli o tym i z uporem centralizują kraj i pragną być bardziej socjalistyczni niż socjaliści...

Bć może PiS owinien zmienić nazwę na Centralne Prawo i Sprawiedliwość ?

Chociaż bardziej odpowiednią nazwą byłoby Prawo i Sprawiedliwość Kaczyńskich, bo pozostali obywatele mało ich obchodzą...

Tagi: polityka
08:03, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 sierpnia 2006
Wspólne dobro...

W pewnym momencie spostrzegłem się, że wspólne, publiczne dobro zaczęło być również moim dobrem.

Szkoda, że tak późno to zauważyłem...

Może inni dostrzegą tą prawdę wcześniej.

Z czasów socjalizmu zostało nam przeświadczenie, że coś wspólne (chodnik, park, ulica, furtka w bloku) jest państwowe, czyli niczyje. Państwo ma o to dbać, naprawiać to, sprzątać, bez względu co my z tym zrobimy.

Ale przecież tak na prawdę to WSPÓLNE dobro jest również MOJE. Jeżeli naśmiecę na trawniku to JA będę miał zaśmiecony trawnik. Jeżeli zdewastuję klatkę schodową to JA będę musiał chodzić po połamanych schodach. Jeżeli mój pies nasra na trawniku to JA będę miał obsrany trawnik, na który nie można bezpiecznie wejść.

Również Państwo nie jest jakimś obcym tworem, tylko NASZYM WSPÓLNYM DOBREM, o które trzeba dbać i którego nie należy dewastować.

Szkoda, że tak mało ludzi w Polsce to dostrzega...

17:51, robal_pl
Link Komentarze (1) »
środa, 16 sierpnia 2006
cd..

Właśnie kupiłem kolejny numer gazety "Arsenał".

Dla zmylenia wroga i wzmożenia czujności stałych czytelników ten numer miał czarną okładkę, w przeciwieństwie do poprzednich - białych.

Nic to... Dobrze że go znalazłem :-))

--------------------------------

Pomysłów politycznych ciąg dalszy.

Dopłaty do leków

Czy nie można by ustalić dopłat w postaci pewnej kwoty dopłacanej do leku danego typu ? Wtedy pacjent mógłby kupić lek w cenie równej dopłacie i nie zapłacić nic lub jeżeli ma pieniądze i woli leczyć się drogimi (i/lub lepszymi) lekami kupić droższy i dopłaćić nadwyżkę.

Wielkość dopłaty trzeba by ustalić na podstawie rynkowych cen danej grupy leków.

Myślę, że w całości wyeliminowałoby to korupcję związaną z wpisywaniem na listę refundowanych leków.

Żądania górników i innych takich...

Jeśli w jakiejś okolicy ktoś strajkuje, domagając się od Państwa (czyli od nas) jakichś przywilejów, dopłat, wypłat itp to trzeba twardo im powiedzieć: proszę bardzo dostaniecie to co chcecie ale zlikwidujemy u was trzy szpitale, uniwersytet i 4 szkołu. Zkądś przecież trzeba wziąć pieniądze na wasze żądania. Ciekawe czy wtedy też byliby tacy stanowczy, gdyby w razie wypadku musieli czekać dwie godziny na karetką jadącą (na przykład) z Wrocławia do Katowic i wiozącą rannego z powrotem do Wrocławia do szpitala.

Ktoś musi w końcu powiedzieć jasno: pieniądze z budżetu to są NASZE pieniądze, pieniądze które MY wpłacamy do budżetu w postaci podatków.

Jeżeli żadam 14 pensji to muszę mieć świadomość, że zapłacę nie 19% podatku tylko np 25% bo podatki zostały podniesione aby znaleźć pieniądze na moją 14 pensję. W sumie to rozumiem górników... Łatwiej jest pójść pod Sejm i groźbami i szantażem wymusić na rządzie (i społeczeństwie) ekstra pieniądze, niż pracować.

Ludzie ! Przecież nie musicie być cały czas górnikami ! Nie podoba się wam, to znajdźcie sobie inną pracę. Pewnie będzie przyjemniejsza i zdrowsza.

W imię społeczeństwa żądam jak najszybszego wybudowania elektrowni atomowych w Polsce ! Abyśmy uniezależnili się od górników i ich szantażu !


19:10, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
Polityka
Nie lubię kaczek...

Najnowszy news ;-)

Będą wzmacniać armię. I słusznie bo co to za dyktatura bez silnej armii. Bez silnej armii to mogą niechcący wyrzucić z rządu po jakichś przegranych wyborach... A tak to się zastrzeli tych co niesłusznie wygrali i będzie spokój.

----------------------------------------
Z Rzeczpospolita.pl :
"Kurski atakuje Grassa

Poseł PiS Jacek Kurski chce, by Günter Grass zrzekł się honorowego obywatelstwa Gdańska."

Niech ten Kurski - mąciwoda pierwszej klasy - zrezygnuje z polskiego obywatelstwa skoro taki mądry jest. Będziemy mieć spokój
-------------------------------------------
Tagi: polityka
15:11, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2