Tagi
RSS
środa, 30 lipca 2014
I jeszcze o zestrzeleniu.
Wszyscy panikują i gromadnie obwiniają Rosję o zestrzelenie samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą ale czy ktoś zadał sobie pytanie: jaką korzyść odniosłaby z tego Rosja? I ci rebelianci/separatyści? Moim zdaniem żadną. Jest to klęska propagandowa. Rosja mogła dostarczać rebeliantom uzbrojenie, dlaczego by nie, w końcu wszyscy łącznie z USA i UE dostarczają broń popieranym przez siebie terrorystom... o pardon, bojownikom o wolność (Syria, Libia, Egipt, itd), ale samo zestrzelenie samolotu pasażerskiego jest pomyłką. Separatyści strzelali po prostu do wszystkiego co lata bo sami nie mają lotnictwa.
Należy zapytać dlaczego kontrolerzy skierowali samolot tą właśnie trasą nad terenami walk? Może tak im kazano? W końcu dla rządu Ukrainy korzystne byłoby pokazanie rebeliantów jako maniakalnych morderców. I to rząd Ukrainy właśnie najbardziej skorzysta z tego nieszczęścia. Ostatnio premier Ukrainy podał się do dymisji chociaż później zmienił zdanie ale nie do końca... :)) Może boi się, że na jaw wyjdzie sprawa zestrzelenia i jego w tym udział?
Wojna.
Jakiś czas temu pisałem, że w ciągu najbliższych 10 lat będzie wojna z powodów ekonomicznych. Wojna będzie ale z powodu machlojek USA i UE. Owszem ekonomia będzie miała tu duże znaczenie - na wojnie dobrze się zarabia i można nie płacić długów a kraje UE są potwornie zadłużone. USA też ! Szkoda tylko, że znowu cała ta wataha przewali się przez nasz kraj... Mogliby dla odmiany pójść przez Czechy i Słowację. Ale tam góry a u nas płasko to i łatwiej... No i za rok czy coś koło tego skończy się budowa autostrady A4 do granicy wschodniej i łatwiej będzie wojsko wozić.
W każdym razie perspektywy niewesołe...
piątek, 18 lipca 2014
Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą
Obawiam się, że to robota celowa, na zamówienie. Zginęła czołówka światowych naukowców zajmujących się AIDS. Ktoś odniesie korzyść, gdy nie będzie lekarstwa na AIDS...