Tagi
RSS
piątek, 11 lipca 2008
Złodziejstwo na gigantyczną skalę (OFE)
Rząd szykuje nam kradzież naszych pieniędzy na niewyobrażalną skalę.Chodzi o Fundusze Emerytalne i zasady wypłacania NASZYCH pieniędzy zgromadzonych w tych funduszach. Wg projektu ustawy dotyczącej wypłat tych emerytur jeżeli emeryt umrze po 3 latach (5 lat w przypadku kobiet) od przejścia na emeryturę to środki jakie pozostały na koncie emeryta przepadną. Czyli zostaną ukradzione przez OFE. A wcześniej pewnie firma zajmująca się wypłatami, bo przecież nie może to być OFE,pobierze prowizję za wypłacanie NAM NASZYCH pieniędzy.
Nie wiem po co zostaliśmy omamieni twierdzeniem, że to są nasze pieniądze skoro nie będziemy mogli nimi dysponować ? OFE to FUNDUSZ a nie towarzystwo ubezpieczeniowe i nie powinien ponosić takiego ryzyka jak TU. Nie może być tak, że MOJE pieniądze zostaną mi zabrane w postaci OBOWIĄZKOWYCH składek a następnie zostaną mi UKRADZIONE i nie dostanie ich moja rodzina w spadku.

Rozwiązanie jest banalnie proste. To emeryt powinien określić jak chce wypłacić pieniądze z funduszu. Jeśli zechce wypłacić wszystkie zgromadzone w funduszu środki, kupić sobie dom na tropikalnej wyspie a za resztę żyć wygodnie i dostatnio jedząc własnoręcznie złapane ryby i zebrane kokosy to jest to sprawa TYLKO i WYŁĄCZNIE emeryta. Jeśli zechce dostawać co miesiąc w określonym przez emeryta okresie (emeryt może sobie przyjąć, że będzie jeszcze żył 10 lat albo 15 albo 20) wypłatę z funduszu to jest to jego sprawa. Będzie dostawał w kawałkach SWOJE pieniądze oczywiście tylko do wysokości zgromadzonych środków. A jeśli umrze wcześniej to pozostałe środki powinny powinni odziedziczyć spadkobiercy.

Każde inne rozwiązanie jest zwykłą kradzieżą, na której skorzystają fundusze zarabiające na nas poprzez pobieranie prowizji od każdej wpłaty.

Jeżeli ta proponowana przez rząd ustawa zostanie uchwalona zrobię wszystko aby była zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego jako uniemożliwiająca mi dysponowanie MOJĄ własnością, jaką są zgromadzone w funduszu emerytalnym MOJE składki. Obowiązkowe składki.

Albo znieśmy przymus płacenia składek do OFE ! Chętnie bym z tego skorzystał. Właśnie dostałem raport z mojego OFE. OD 1999 roku, od momentu powstania OFE zarobiło 50%. Przez 9 lat. To jest średnio 5,5% rocznie. Uprzejmie proszę o wybaczenie ale to jest żałosne. Ostatni rok był zresztą stratny o jakieś 4%. Gdybym te same pieniądze wpłacał na zwykły fundusz inwestycyjny miałbym dużo, dużo więcej pieniędzy. Czyli nie dość, że pobierają prowizję to jeszcze bardzo kiepsko pracują za tą prowizję. Ale przecież nie muszą się starać, bo i tak dostaną moje składki bo niestety płacenie na tych darmozjadów jest obowiązkowe...

ZLIKWIDOWAĆ OFE !!!!
Tagi: polityka
10:16, robal_pl
Link Dodaj komentarz »