Tagi
RSS
czwartek, 26 lipca 2007
Żałosna żałoba narodowa...
Hmmm... Jakby tu zacząć... Może tak: w Polsce ginie rocznie na drogach 5000 osób. Pięć tysięcy! Dlaczego nikt nie ogłasza z tego powodu żałoby narodowej ? Czy dlatego, że te osoby nie giną jednocześnie ? A jak w jeden długi weekend zginie 26 osób to będzie żałoba narodowa ? Myślę, że tym bardziej powinna być. Może to dotarłoby do paru osób i nie jeździłyby one po wariacku... Albo po pijaku... A tak mamy szopkę polityczną.
Co więcej rodziny osób, które zginęły w tym wypadku dostaną po 110 tys. zł od premiera. Znaczy premier Kaczyński mówi, że da, a jak premier Kaczyński tak mówi to mówi. :) Ale codziennie giną osoby w wypadkach drogowych. Dlaczego ich rodziny nie dostaną 110 tys. złotych ? Ja bym się teraz upominał jak o swoje ! Dlaczego ? A dlaczego nie? Skoro inni dostali ...?
I jeszcze jedno. Można snuć różne hipotezy, ale winny jest kierowca, który zignorował zakaz wjazdu autobusów. I żadne tłumaczenia, że to pilotka, pasażerowie czy GPS namówiły go do tego nie są normalne. Od tego jest kierowcą aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego!!! Czy jakby pilotka namawiała go do przejechania skrzyżowania na czerwonym świetle to też by pojechał ? Litości... Śledztwo może jedynie wyjaśnić czy używał wszystkich systemów hamulcowych czy też nie. Pewnie nie, bo do wypadku jednak doszło...
Tagi: polityka
07:51, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 lipca 2007
Wódka...
Straszna jest hipokryzja państwa, które walczy z alkoholizmem ale jednoczęsnie jest zainteresowane jak największą sprzedażą alkoholu, bo zarabia na akcyzie dużo pieniędzy...
15:12, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 lipca 2007
Hurrraaaa !!
"- Panie premierze, tak się nie robi. Oni nic na mnie nie mają, nic - mówił w programie." powiedział Lepper...
Bardzo ciekawe zdanie. Nie że jest niewinny, tylko że nic na niego nie mają.
Koalicja się rozpada. Nareszcie !!
Ciekawe tylko czy historia się powtórzy i czy Lepper wróci do rządu :DDDD
Tagi: polityka
08:06, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 lipca 2007
Pobór do Wojska
Podobno brakuje poborowych... Bo młodzi ludzie wyjeżdżają z kraju za pracą... Więc wojsko łapie teraz starsze roczniki.
Pomijając bezsens istnienia poborowej armii rozwiązanie jest proste. Wystarczy brać do wojska kobiety. Pełno jest tego tałatajstwa... Około połowy populacji... Średni wiek, kiedy kobieta rodzi pierwsze dziecko w Polsce przesunął się w okolice 30 lat. Nie ma więc problemu z młodymi matkami wcielanymi siłą do wojska. Zresztą, jeżeli można wziąć młodego ojca, to młodą matkę też !
Dziwię się, że do tej pory Rzecznik Praw Obywatelskich, minister do spraw kobiet (czy jak mu/jej tam) nie protestowali przeciwko tak jawnej dyskryminacji kobiet w Polsce ! Organizaje międzynarodowe też powinny zwrócić uwagę na nasz kraj ! Feministki również !
A tak wychodzi szydło z worka i widać, że cała ta walka o równouprawnienie jest gówno warta. Przywileje tak, obowiązki nie? A takiego !!! Kobiety mają być brane do wojska tak samo jak mężczyźni ! Inaczej bedzie to dyskryminacja ! Zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Jeżeli kobiety mają lepiej, bo nie idą do wojska, to meżczyźni są dyskryminowani.
Jeżeli kobiety omija zaszczytny obowiązek obrony ojczyzny to są one jawnie dyskryminowane.
W jednym i drugim przypadku należy to zgłosić do organizacji zajmujących sie ochroną Praw Człowieka !!! :)

Oprócz tego można wysnuć kilka wniosków.
Po pierwsze mężczyżni zagrożeni poborem powinni odmówić, ze wzgledu na dyskryminację płciową.
Po drugie kobiety powinny domagać się poboru ! Albo się zamknąć i nie zabierać wiecej głosu w sprawie równouprawnienia.
Po trzecie gdyby kobiety były "zagrożone" poborem to natychmiast zwiększyłaby się liczba matek w wieku poborowym :) , czego żadne becikowe nie zapewni.
Tagi: polityka
09:21, robal_pl
Link Dodaj komentarz »