Tagi
RSS
środa, 27 czerwca 2007
Strajk służby zdrowia

Napiszę to jeszcze raz...

Zgadzam się z tym, że zarobki lekarzy, pielęgniarek i nauczycieli są za niskie.
Ale nie zgadzam się na to, żeby opieka zdrowotna była finansowana przymusowo, w całości z budżetu. Bo na to nie będzie pieniędzy. Polska jest dużym krajem i potrzeba w związku z tym dużo pieniędzy na takie finansowanie. Szczególnie, że Państwo nie jest w stanie zrobić tego dobrze. Dlatego opieka zdrowotna powinna zostać sprywatyzowana. Tyle, że wszyscy się boją...
Ale jakby została sprywatyzowana, to pieniądze marnowane dziś na dopłacanie do niegospodarnych szpitali można by przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli. Bo szkoły, publiczne, nie bardzo można sprywatyzować.
Tylko ktoś w końcu musi skończyć z mitem 'bezpłatnej' opieki zdrowotnej...

A jeżeli jest za mało pieniędzy na szkoły, to należy ułatwić prowadzenei działalności gospodarczej i stworzyć takie prawo, które będzie zachęcało do pracy i podtrzymywało rozwój gospodarczy. Bo więcej firm to więcej podatników i wiecej pieniędzy. Tylko trzeba to zrobić. A wyborcy muszą pilnować i patrzeć na ręce wybranym przez siebie przedstawicielom i pilnować ich. A kolejne pomysły na "zabieranie bogatym i dawanie biednym" doprowadzą do jeszcze większej nędzy w tym kraju. Bo po prostu nie będzie sie opłacało zakładanie firmy (w tym kraju), czy też pracowanie wydajnie i zarabianie odpowiednio dużo (w tym kraju) skoro gdy tylko trochę mi się poprawi to zaraz ktoś stwierdzi, że nie mogę mieć tylu pieniędzy i zabierze je dla "biednych".

Wniosek niestety jest prosty w takim systemie: nie pracować. Bo po co ? Skoro Państwo mi da zasiłek, rentę czy zapomogę. I mogę sobie wygodnie żyć za cudze pieniądze.

A ja się nie zgadzam, że by inni (poza moją rodziną) żyli za moje pieniądze. I tyle

Tagi: polityka
09:04, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 czerwca 2007
Remont torowiska w Warszawie
Cytat z artykułu http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4232237.html
"W śródmiejskiej części Alej kierowcy samochodów osobowych mają jeszcze mniej miejsca niż na Trasie W-Z. Z trzech pasów został im tylko jeden. Pozostałe przeznaczono dla pojazdów potrzebnych do budowy nowego torowiska i dla miejskich autobusów.

Ratusz liczy, że zachęci to wielu kierowców, żeby przesiedli się do komunikacji. - Z badań wynika, że wybiera ją 70-80 proc. warszawiaków podróżujących po mieście. Dlatego specjalne pasy dla autobusów i tramwajów są potrzebne - przekonuje Michał Dąbrowski z Zarządu Transportu"

Oj dawno takiej głupoty nie czytałem...
Jak ludzie mają przesiąść sie do komunikacji miejskiej, skoro właśnie jedna z najważniejszych tras tejże komunikacji jest remontowana ?!?!!
Po co jeszcze bardziej utrudniać ludziom życie ? Przecież właśnie teraz w czasie remontu ludzie przesiądą się na samochody bo tramwajem NIE MOGĄ DOJECHAĆ DO PRACY Z POWODU REMONTU !!!! A tu jeszcze wyznaczają pasy dla autobusów... A czy chociaż tych autobusów będzie dwa razy więcej ? Do tej pory autobusy były zapchane i niby do nich ma się zmieścić jeszcze więcej pasażerów ? Tych co nie mogą jechać tramwajem ? Jakim cudem ?


09:23, robal_pl
Link Dodaj komentarz »