Tagi
RSS
poniedziałek, 21 maja 2007
Radiowozy
Zastanawiam się kto w UE wpadł na poroniony pomysł aby radiowozy były srebrne... Przeceiż obecnie najpopularniejszym kolorem samochodów jest srebrny. Srebrne radiowozy po prostu zginą w tłumie i nie będą się wyróżniać.
Może właśnie o to chodzi ? Aby trudniej było zauważyć idiotyzmy popełniane przez Policjantów za kierownicą ?
11:42, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 maja 2007
EURO 2012
Ciekawe jak będzie wyglądać nasze wykonanie ... Podejrzewam, że niestety jak zwykle, czyli kiepsko. Nie zostaną wybudowane wszystkie potrzebne stadiony, nie będzie jak dojechać do tych wybudowanych bo nie będzie autostrad i dróg a kolej pogubi się w strajkach i kolejnych żadaniach kolejarzy.
PiS i przystawki będą teraz d owyborów bali podjąć jakąkolwiek decyzję, lub pozastępują resztki fachowców swoimi "biernymi, miernymi ale wiernymi", którzy nie będą potrafili podjąć samodzielnie żadnej decyzji i będą opóźniać działania. A po wyborach zostanie za mało czasu na wykonanie WSZYSTKICH prac i będzie można na nową ekipę zwalić winę za niepowodzenie.
Zastanawiam się czy rzeczywiście to całe EURO to taka szansa dla Polski ... To byłaby szansa, gdyby umieć to rzeczywiście wykorzystać na skalę nie tylko Europy ale i świata. Wystarczy dobrze zorganizowana kampania promocyjno reklamowa. Niestety w pojęciu "naszych" urzędników i władz nie istnieje takie stwierdzenie jak "dobrze zorganizowane". A szkoda... Bo jak zwykle wyjdzie z tego kompromitacja...
Tagi: polityka
11:05, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
Lekarze
Jedyny protest jaki mogą wystosować teraz lekarze może dotyczyć tylko i wyłącznie zaniechania reformy służby zdrowia. Mogą protestować tylko i wyłącznie przeciwko opóźnianiu prywatyzacji. Z budżetu nie dostaną takich pieniędzy jakie by chcieli (i poniekąd powinni dostawać) bo jest to fizycznie niewykonalne.
Nie rozumiem, czemu w prywatnej klinice/przychodni mogę się zapisać na wizytę kilka dni wcześniej, telefonicznie, a do państwowej przychodni muszę przyjść o 6 rano, stanąć w kolejce z babciami i dziadkami, aby od 7:30 zapisać się na wizytę np. o godzinie 14. Czyli cały dzień zmarnowany na jedną wizytę u lekarza... I procedura ta nie zmieniła się od ostatnich 20 lat. Czyli jasno widać w jakich czasach jest ta nasza tzw. służba zdrowia.
Chyba niezdrowia zresztą, skoro przed przyjęciem do szpitala wymagają podpisania oświadczenia, że nie będzie się mieć do tegoż szpitala pretensji, jeśli zarażą nas żółtaczką. Takie coś w XXI wieku ? 100 lat temu było chyba lepiej.... Żałosne...
Tagi: polityka
08:29, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
Dyktatura.
Z Kaczyńskich po raz kolejny wyłażą zapędy dyktatorskie... "Ograniczyć władzę sądów"... A pewnie ! Po co takie sądy mają nas bronić przed niedouczonymi posłami uchwalającycmi durne prawo, po co mają blokować wspaniałe pomysły Jasnie Oświeconego Kaczyńskiego (jednego lub drugiego, w sumie to bez różnicy). Kurczę, druga Białoruś mu się marzy, albo, kto wie, może chce się nawet porównać ze swoim idolem Putinem, który właśnie szykuje sobie grunt do wyborów poprzez zamykanie niezależnych mediów. O tym, że PiS i Kaczyńscy stosują metody rodem z głębokiego PRL nie ma co pisać, bo to widać. Wystarczy sobie porównać.

W sumie to szkoda, że Kaczka się ugięła i wydrukowałą wyrok Trybunału Konstytucyjnego "niezwłocznie"... Można by go postawić przed Trybunałem Stanu i skończyć tą tragedię narodową. A tak trzeba czekać do wyborów....
Tagi: polityka
08:23, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 maja 2007
Deubekizacja i dePISacja
Mamy ustawę usuwającą pamiątki po okresie komunistycznym, takie jak pomniki, nazwy ulic itp.
Po wyborach, jak PIS odejdzie pohańbiony, należy przegłosować ustawę dePISacyjną i każdego kto miał coś wspólnego z PISe usunąć. Z życia publicznego oczywiście, nie dosłownie (chociaż to też jest jakieś wyjście ;) ).

Nie rozumiem tych ludzi, z uporem usuwających i zmieniających naszą historię. Szczególnie wbrew woli mieszkańców ulicy czy dzielnicy dotkniętych pomysłami pomylonych deubekizatorów...
Tagi: polityka
07:40, robal_pl
Link Komentarze (1) »