Tagi
RSS
wtorek, 15 kwietnia 2008
Służba zdrowia ??
No i mamy. PO przed wyborami i zaraz po nich szumnie ogłaszało obniżkę składek na ubezpieczenie zdrowotne. Potem było, że składka nie wzrośnie. Teraz mamy planowaną podwyżkę składki... A wszystko to zostanie zmarnowane przez Państwo. Obojętnie czy bedzie to jeden NFZ czy kilka oddziałów. Służba zdrowia wymaga reformy strukturalnej. Głębokiej, zaplanowanej i przeprowadzonej do końca. Z uwzględnieniem pacjentów i potencjalnych pacjentów jako PODMIOTÓW tej reformy, połączonym z ignorowaniem pracowników SZ, szczególnie jeśli ci pracownicy 'strajkują dla dobra pacjenta'. W ramach przygotowywania tej zmiany należałoby rozważyć całkowitą likwidację państwowych funduszy ubezpieczeniowych i państwowej opieki zdrowotnej.
Ubezpieczenia powinny być prywatne a składka, jeśli by jakaś istniała, powinna wynosić nie więcej niż 20% obecnej składki i powinna być przeznaczona np. na ratownictwo medyczne.
A pan Religa, który twierdzi, że nie zgadza się na płacenie za wizytę u lekarza bo to powinno być za darmo, powinien się leczyć. U psychiatry. Bo to, że teraz nie płaci się BEZPOŚREDNIO lekarzowi za wizyę w państwowej przychodni nie oznacza, że to jest za darmo. Za tą przychodnię i tego lekarza płacimy naszymi podatkami. Ludzie ! Politycy ! Przyjmijcie w końcu do wiadomości, że jeśli coś jest 'za darmo', na koszt Państwa, to jest to w całości finansowane przez nas, obywateli, z NASZYCH podatków. To są NASZE pieniądze ! Pilnujcie ich i nie pozwalajcie na marnowanie przez niedouczonych i zakłamanych polityków!
Tagi: polityka
08:51, robal_pl
Link Dodaj komentarz »