Tagi
RSS
poniedziałek, 28 grudnia 2015
Demontaż Rzeczypospolitej

Ustawę "Ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym" podpisaną dzisiaj przez prezydenta już opublikowali ale wyrok Trybunału Konstytucyjnego musi czekać przeszło trzy tygodnie. Wyrok Trybunału z 9 grudnia nadal nie jest opublikowany...
Kpią z prawa, Konstytucji i Polaków w żywe oczy.

PIS ma większość w parlamencie i w związku z tym kompletnie nie liczy się z opozycją. Bo mają siłę przebicia większości parlamentarnej i mogą uchwalić co tylko im się żywnie podoba. Tak działa "demokracja" i tyrania większości.
Jak przycisną ludzi podatkami na realizację swoich obietnic wyborczych to kolejne kilka milionów wyjedzie za granicę do pracy. A jak to nie wyjdzie, bo z powodu imigrantów układ z Schengen zostanie zlikwidowany i nie będzie można łatwo wyjechać, to być może, może w końcu ludzie zrobią politykom kęsim na skalę Majdanu w Kijowie. Mało prawdopodobne ale gdy ludzi trzepnie mocno po kieszeni, mogą się wkurzyć.
Oczywiście to niewiele pomoże na zgliszcza jakie zostaną po rządach PIS, ale chociaż będzie satysfakcja, że Jarosław K. ma otwarty parasol w tyłku.

piątek, 11 grudnia 2015
Zamach stanu, ciąg dalszy

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa zdecydowała ot tak sobie, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie zostanie opublikowany. A kimże ona jest aby decydować które wyroki publikować i do których się stosować? W sumie to ja też mogę uznać, że płacenie podatków ma "tylko wymiar historyczny" i nie muszę się do tego prawa stosować. Bo tak . Bo pani premier i pan prezydent się nie stosują.

Jak tak dalej pójdzie to 13 grudnia zostanie wprowadzony stan wojenny. Potem opozycja zostanie internowana a Sejm zmieni Konstytucję i będziemy mieli afrykański porządek prawny: kto ma karabin ten wie lepiej.

 

PS. Małe i wielkie litery zastosowano z premedytacją. Ciekawe czy zostanie to uznane za znieważenie urzędu premiera i/lub prezydenta.

czwartek, 03 grudnia 2015
Zamach stanu

PiS właśnie przeprowadza zamach stanu. I nawet nie silą się na białe rękawiczki tylko lecą w bokserskich. Za moment wojsko będzie pacyfikować Trybunał Konstytucyjny, jeżeli sędziowie wybrani przez PIS nie zostaną przyjęci w jego skład.

Nocne posiedzenia Sejmu, uchwalanie ustaw w 24 godziny, nocne przysięgi wierności... Takich rzeczy nie trzeba robić gdy mamy normalne warunki. Jak jest wojna, to owszem, jak jest bezpośrednie zagrożenie zewnętrze wojną, owszem. Albo gdy robimy zamach stanu i musimy postawić opozycję i/lub legalną władzę przed faktem dokonanym. Teraz, ku.wa, my. I co nam zrobicie? Dokładnie tak postępuje PiS przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego. TK wydał wyrok, ale wątpię aby oni go uszanowali i się do niego zastosowali. Mają swoich sędziów i ci mają zostać. I tyle. I mają orzekać zgodnie z linią rządu. A przepraszam, nie rządu tylko Jarosława K. Furda prawo, furda Konstytucja, na którą nota bene przysięgają. Jeżeli prawo jest niezgodne z Konstytucją to tym gorzej dla Konstytucji. Ma być tak jak chcemy i koniec. Bo my wiemy najlepiej !

Najlepsze wzory dyktatury się kłaniają: Lenin, Stalin, Hitler... Następny w kolejce jest jak widać Jarosław K.