Tagi
RSS
piątek, 06 grudnia 2013
Śmieci
Jedno małe światełko w tunelu to orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzające, że część ustawy śmieciowej jest niezgodna z Konstytucją. I że maksymalna wysokość stawki za wywóz śmieci ma być określona w ustawie. Szkoda, że całej ustawy nie wyrzucono do kosza ale dobre chociaż tyle. Trybunał przyznał tym samym, że opłaty za wywóz śmieci są daniną publiczną, podatkiem i jego wysokość musi być określona w ustawie. W związku z czym skończy się radosna twórczość samorządów podnoszących opłaty o kilkaset procent. Bo tak, bo im wolno. Oczywiście śmieci dalej trafiają na wysypisko bo nie ma co z nimi robić. Przecież nie wybudowano zakładów odzyskiwania surowców wtórnych, więc nie ma co robić z tymi posegregowanymi odpadami.
Chodzi po prostu o zabranie obywatelom jak najwięcej pieniędzy bo wtedy biedni ludzie będą zdani na łaskę rządu a ten "łaskawie" im da zasiłki aby ludzie głosowali na "właściwych" polityków (znaczy tych co dają ).
Kradzież
Rząd w ekspresowym tempie forsuje przegłosowanie ustawy okradającej obywateli ze składek emerytalnych. Szybko, szybko, bo jak zwolnimy to ktoś się zastanowi nad tym co robimy i jeszcze zagłosuje przeciw. A tak postawimy wszystkich przed faktem dokonanym a potem niech sobie do próbują odwoływać czy też zmieniać. Masakra. Arogancja rządu jest przerażająca! Jakim cudem mało kto protestuje przeciwko okradaniu emerytur WSZYSTKICH OBYWATELI ?!? Przecież nie chodzi tu o dobro emerytów a tylko i wyłącznie o załatanie dziury budżetowej. Premier ma gdzieś to, że za dwa czy trzy lata skończą się pieniądze z OFE i znowu ZUS i budżet będą miały deficyt. Ale wtedy będzie po wyborach a za pieniądze ukradzione z OFE będzie można kupić dużo kiełbasy wyborczej.
Osłabia mnie kompletny brak wpływu na moje oszczędności emerytalne i na moją przyszłość. Co z tego, że nie będę na debili głosował skoro miliony idiotów zostaną kupione obietnicami i znowu ich wybiorą? I wszystko jedno czy to PO, PIS, SLD czy PSL. Wszyscy to socjaliści myślący tylko o własnej du.ie. Czy społeczeństwo dojrzeje do buntu i pogoni darmozjadów? Czy też wszyscy mają już mózgi do cna wyprane papką telewizyjną i propagandą rządową? Mam szczerą nadzieję, że nie.