Tagi
RSS
czwartek, 31 grudnia 2009
Krótkie podsumowanie

Witam,

jako że wszyscy podsumowują miniony rok to i ja spróbuję coś w tym temacie skrobnąć. Chociaż może nie warto... W końcu nic dobrego się nie stało. Może dla tych co nie bali się zainwestować w akcje. :) KGHM kosztował rok temu jakieś 25 - 30 zł. Teraz 100 zł. Niezłe przebicie !

Ciągle trwają zakusy aby pod różnymi pretekstami wziąć ludzi za pysk. Cenzura pod pretekstem walki z hazardem i pedofilią. Nadzwyczajne uprawnienia do szpiegowania obywateli dla Policji, ABW, CBA, CHGW kogo jeszcze. Pod pretekstem walki z terroryzmem. I pedofilią oczywiście.

Traktat z Lizbony ratyfikowany. Irlandczycy musieli zagłosować jeszcze raz a wynik referendum był 'właściwy'. Będziemy mieli kolejny rozrost biurokracji i wtrącanie się jej w nasze życie, również prywatne. Oczywiście dla naszego dobra...

Dla naszego dobra będzie się również odcinać ludzi od dostępu do Internetu. Pod pretekstem walki z piractwem... Co jest kompletnym idiotyzmem. Bo dla kilku anachronicznych firm, nie potrafiących odnaleźć się w nowej rzeczywistości wprowadza się drakońskie prawo wbrew woli milionów obywateli, którzy chcą i będą ściągać. Zamiast posłuchać głosu Ludu czyli najwyższej władzy w demokratycznym państwie, robi sięz nich przestępców. Kompletnie antydemokratyczne działanie. Ale zgodne z 'duchem czasów', w których wolność, prawa człowieka, prawa obywatela ustępują przed walką z ... (piractwem, terroryzmem, pedofilią, hazardem, globalnym ociepleniem, itd ). Socjalizm pełną gębą. "Socjalizm to taki ustrój, w którym bohatersko walczy się z problemami nieznanymi w innym ustroju." Stare, ale wraca. Dyktatura biurokracji panuje. Pod pretekstem walki z ogranicza się wolność obywatela. Chyba Lenin powiedział: "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy! ". Prawda jak to pasuje do obecnych czasów ? Socjaliści rządzą. I wykurzyć ich będzie bardzo trudno...

W Szwajcarii jest jeszcze jako tako normalnie. Ale i to się kończy pod naciskiem innych, socjalistycznych, państw. Szwajcarzy wyrazili swoją wolę i nie zgadzają się na budowę meczetów. Wolno im. Póki co. Skoro w takiej Arabii (czy innym Blisko Wschodnim kraju) nie wolno pić alkoholu lub wolno ukamienować kogoś to dlaczego Szwajcarom miałoby nie być wolno zabronić czegoś na swoim terytorium ? Wolno im. I wara innym krajom od demokratycznej decyzji Szwajcarów!

 

W ciągu najbliższych 10 lat należy oczekiwać III wojny światowej. I nie mam tu na myśli obecnej 'walki z' terrorystami w Afganistanie. Regularna wojna będzie. Prawdopodobnie w jakimś kraju ludzie zbuntują się przeciwko socjalizmowi i wywalą biurokrację. Sąsiedzi zobaczą, że tam zrobiło się normalnie i zaczną przenosić się do tego kraju. Wtedy władze w tych sąsiednich krajach będą starały się wymusić na tym jednym normalnym kraju powrót do socjalizmu. I wybuchnie wojna.

Wojna może też wybuchnąć na linii: Rosja i Chiny kontra socjalistyczne USA i EU.

 

Tzw "Zachodnie" kraje będą się wyludniały z powodu postępującego rozleniwienia społeczeństw jak i dopuszczenia do głosu różnych gejów czy innych homoseksualistów. Bycie normalnym heteroseksualnym osobnikiem będzie niemodne. A jak wiadomo związki homo są bezowocne. Czyli sami sobie zgotujemy ten los i wymrzemy. Jako gatunek.

 

I jeszcze o Globalnym Ocipieniu zwanym dla niepoznaki Globalnym Ociepleniem. To że klimat się zmienia to widać. Że zmienia się szybko? Że giną jakieś gatunki zwierząt ? Trudno. Dziewięćdziesiąt parę procent gatunków występujących na naszej planecie jest wymarłe. Życie na Ziemi ma jakieś trzy i pół MILIARDA lat. 3 500 000 000 ! W tym czasie przewinęło się przez planetę parę milionów gatunków. Co 200 milionów lat następowało globalne wymieranie kiedy to około 90% gatunków ginęło. Z tych co przeżyły powstawały nowe. Ostatnie wymieranie było 65 mln lat temu. Wcześniejsze było 270 mln lat temu. I co z tego wynika? Że nie ma co się martwić o ginące gatunki obecnie. Bo pojawiają się nowe. Co rusz słychać o odnalezieniu nieodkrytego do tej pory gatunku owada czy czegoś innego. Nieodkrytego, bo może wcześniej go nie było ? Także nie ma co panikować. To, że zrobi się cieplej nie oznacza, ze będzie gorzej. W Polsce zamiast ziemniaków będzie się hodować pataty i banany. Nie będziemy wydawać kolosalnych pieniędzy na ogrzewanie, odśnieżanie czy ocieplanie domów, bezdomni nie będą zamarzać. To źle ? Że parę wysp zniknie pod wodą i ludzie będą musieli się z tamtą wynieść ? No i co z tego. Ani to pierwszy a nie ostatni raz kiedy ludzie muszą opuścić pewne obszary z powodu zmian klimatycznych. Trudno. Rafy koralowe dadzą sobie radę. Powstaną nowe gatunki korali żyjące w cieplejszych wodach i /lub wybudują  wyspy koralowe wyżej niż teraz, zgodnie z nowym poziomem morza. A za parędziesiąt tysięcy lat ktoś bezie się dziwił, jakim cudem na tej wyspie są koralowce 10 m nad wodą. Zresztą teraz też można takie obejrzeć. Ziemia jest duża. Ludzie nie są w stanie zniszczyć planety ani nawet życia na tej planecie. Mogą próbować zniszczyć obecne środowisko, dopasowując je do swoich potrzeb. Mogą nawet zniszczyć siebie. Ale planety to nie zniszczy. Póki co nie mamy takich możliwości. Także bez paniki. Nie dajmy się eko-oszołomom .Trzymajmy ich tam gdzie jest ich miejsce - na zalewanej morzem wyspie!

 

PS. Warszawa - miastem nie przyjaznym dla kierowców !

Tagi: polityka
09:03, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 grudnia 2009
Sposób na dziurę w budżecie
Jest prosty sposób na załatanie dziury w budżecie każdego kraju, z naszym włącznie. pomijając takie rzeczy jak likwidację budżetu w ogóle.

Wystarczy opodatkować głupotę polityków !

PS. Warszawa - miastem nieprzyjaznym dla kierowców !
Tagi: polityka
09:54, robal_pl
Link Dodaj komentarz »