Tagi
RSS
poniedziałek, 19 listopada 2012
Wzrost podatków...
Od stycznia 2013, zresztą zdaje się jak co roku, mają wzrosnąć maksymalne stawki podatku od nieruchomości... O wartość inflacji.
Cytuję:
"One po prostu podążają za inflacją. Krótko mówiąc, chodzi o to, żeby inflacja nie pożerała części dochodów samorządów."
Tylko dlaczego moje zarobki nie chcą podążać za inflacją i nie rosną ? Tłumaczenie, że gminy nie muszą pobierać maksymalnych stawek jest śmieszne! Jeśli będą mogły to będą pobierać i tyle...
Dodatkowo wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Bo teraz gminy będą miały na to monopol. Podobno wprowadzono to bo cześć ludzi nie płaciła za wywóz śmieci i wywalała je do lasu... Tylko jak zwykle u nas wylano dziecko razem z kąpielą. Do tej pory płaciło się za ilość wywożonych pojemników i za wielkość pojemnika: produkujesz więcej śmieci - więcej płacisz. Proste, logiczne i uczciwe. jak się okazuje za proste i za uczciwe dla (p)osłów i urzędników. Bo teraz gminy mogą ustalić sobie same jak będzie wyglądała opłata a ich pomysły są przerażające! Opłata za śmieci zależna od wielkości mieszkania ?!? Od ilości zużywanej wody ?!? Od ilości mieszkańców ? O ile to ostatnie ma pewien sens, nadal nie ma tu głównej oceny: od ilości śmieci ! Paranoja, złodziejstwo, wyzysk !
A ja mam zarabiać na to wszystko... Na prawdę chcę przenieść się do szarej strefy i nie płacić tych wszystkich podatków, opłat, składek, z których g@&%^%$wno mam.