Tagi
RSS
środa, 05 lutego 2014
Kradzież emerytur
OFE przekazały do ZUSu nasze emerytury. Nadal jestem pełen podziwu jak można ograbić społeczeństwo, podobno w majestacie prawa. Dziwne, że Polska nadal ma jakąkolwiek zdolność kredytową. Bo skoro można "umorzyć" obligacje Skarbu Państwa to można je "umorzyć" wszystkim, w tym również zagranicznym podmiotom kupującym te obligacje. Kto w takim razie byłby chętny na zakup takiego śmiecia, którego wartość w każdej chwili może wyparować ?!?
Skok na kasę z OFE to zwykłe wywłaszczenie, bez odszkodowania. Skok na kasę, który chwilowo załata dziurę w budżecie i w ZUS ale gdy pieniądze się skończą to dziura będzie jeszcze większa a nie będzie skąd wziąć kasy bo oczywiście żadnych reform systemowych nie będzie bo to obniża słupki w rankingach. No i trzeba mieć jaja aby zrobić reformy. Zapewne wtedy obrabują resztki OFE, IKE i inne takie, może każą zapłacić jednorazowy podatek od oszczędności w wysokości np 40% ? No ale to już będzie problem przyszłych rządów. Za 20 lat Tusk będzie na państwowej, poselskiej emeryturze. Ale skoro można ścigać Jaruzelskiego po tylu latach to i Tuska będzie można postawić przed sądem za grabież i działanie na szkodę narodu polskiego.
Być może jednak nie trzeba będzie czekać. Jak podaje Wprost przy okazji transferu z OFE do ZUS zniknęło gdzieś 19 miliardów złotych. Cytując "To są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań i nie chciałabym tutaj nikogo wprowadzać w błąd". Niesamowite jak można mówić i nie powiedzieć nic konkretnego. W tłumaczeniu: poszło pewnie na dotacje dla odpowiednich ludzi. W końcu nie tak często można zagarnąć 150 mld złotych ludziom i jeszcze twierdzić, że to w majestacie prawa i dla ich dobra więc nagroda za taki "deal" należy się jak psu buda.
Swoją drogą jestem bardzo ciekaw czy z rabunkiem OFE bedzie jak z Dekretem Bieruta i za 20-30-40 lat będziemy sądzić się z Państwem Polskim o odszkodowanie za wywłaszczenie/grabież majątku.