Tagi
RSS
środa, 15 lutego 2012
Iran i sankcje
No i doigraliśmy się . UE wprowadziła sankcje względem Iranu a Iran wstrzymał dostawy ropy do UE. Czyli UE działa jak dziecko, które na złość mamie odmrozi sobie uszy...
Ciekawe kiedy suchość w zbiornikach i zapaść gospodarcza spowodowana cenami paliw spowoduje zamieszki w CAŁEJ Europie. Paliwo po 3 EUR za litr ? 5EUR ? 8 EUR ?
Ile musimy czekać aż rozsądek wróci do polityki ? Bo Iran na pewno na tym nie straci. Sprzeda ropę komuś innemu.
I wielce ciekawe jest jakie kraje oprócz Iranu skorzystają na zapaści gospodarczej w Europie ? USA, które wmanewrowały Europę w sankcje na pewno, bo UE powstała właśnie w celu konkurowania z USA. Chiny również skorzystają kupując ropę od Iranu i z rozbawieniem obserwując ginącą Europę.
Czy na pewno tego właśnie chcemy ? Jest szansa, ze zamieszki wywołane głupotą polityków w końcu tychże polityków usuną z polityki. Miejmy nadzieję, że na zawsze.
Zima ! Nareszcie !
W końcu jest porządna zima ! I kompletnie, ale to kompletnie nie rozumiem gazet straszących ludzi klęską żywiołową. Przecież to NORMALNE, że zimą w Polsce pada śnieg ! Więc nie ma potrzeby panikować ! To jest normalne i przewidywalne ! A jak jeszcze trochę powalczymy z globalnym ociepleniem to będziemy mieli takie fajne warunki przez cały rok.

Strasznie mnie śmieszą te panikujące artykuły w gazetach:
Och, globalne ocieplenie, walczmy z tym !
Och, mróz parę osób zamarzło !

LUDZIE, ZDECYDUJCIE SIĘ ! Albo mamy globalne ocieplenie i nie ma zimy, ogrzewania, zamarzania albo mamy normalnie i nie trzeba o tym pisać !
wtorek, 14 lutego 2012
"Walka z ..."
Unia Europejska bohatersko walczy ze "zmianami klimatu" (walka z globalnym ociepleniem stała się niemodna gdy wyszło na jaw, że globcio to wielkie oszustwo). To ja mam kilka pytań odnośnie tej "walki z".
1. Jaki procent wydatków idzie na zapobieganie lub generowanie plam na Słońcu ?
2. Jaki procent wydatków idzie na zmiany orbity Ziemi ?
3. Jaki procent wydatków idzie na wywoływanie/zapobieganie wybuchom wulkanów?

Jak rozumiem całość wydatków idzie na wymienione wyżej cele bo inne wydatki są niezwiązane z tematem i zwykłym marnotrawstwem. Innymi słowy kradzieżą NASZYCH pieniędzy.
sobota, 11 lutego 2012
ON BP Ultimate to g.wno !
Olej napędowy BP Ultimate to gówno i tyle. Podobno ma być odporny na temperatury do -30C bo jest taki "super" a zapchał mi filtr paliwa przy -16, -20 C i wydałem 400 zł na filtr z wymianą.

Sprzedają tandetę za większe pieniądze niż zwykły ON i nazywają "super paliwem". Niech spadają. Nie będę u nich tankował.

NIE POLECAM OLEJU NAPĘDOWEGO BP ULTIMATE !
środa, 01 lutego 2012
Skandaliczna biurokracja i łapówki
Biurokracja ...

Cytat:
Niestety, bardzo długo trwa zazwyczaj uzupełnianie dokumentów. W przypadku trójpoziomowego węzła Al. Jerozolimskich z Łopuszańską od złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie do jego wydania minęło półtora miesiąca. Tym razem drogowcy też zakładają, że biurokracja zajmie dużo czasu. - Most będzie otwarty w marcu lub w kwietniu - przewiduje Małgorzata Gajewska.

Tymczasem na Stadionie Narodowym odbiory trwały ekspresowo. Odbiór płyty zajął nadzorowi budowlanemu dwa dni w zeszłym tygodniu. Pozwolenie na użytkowanie samego stadionu wydano zaś w grudniu po dwóch tygodniach od zakończenia prac. Tam też do sprawdzenia było kilkaset segregatorów.

Koniec cytatu.

Czyli takie gówno jak stadion można oddać do użytku w dwa dni, bo jest impreza, ale coś pożytecznego i dużo bardziej ważnego jak Most Północny czy przedłużenie Al. KEN będzie "oddawane" do użytku miesiącami. To przechodzi ludzkie pojęcie... Kto i któremu urzędasowi dał łapówkę w sprawie stadionu? Przecież to jest oczywiste i CBA powinno zająć się tą sprawą.