Tagi
RSS
sobota, 28 stycznia 2012
USA wydymało rząd Polski bez mydła...
No. I teraz popierający ACTA rząd Polski został wydymany bez mydła.
http://www.internetblackout.org/usa-nie-bedzie-ratyfikowac-acta,0.html

Cytat:

USA nie będzie ratyfikować ACTA

To już jest pewne, to o czym wszyscy mówili od dawna. Stany Zjednoczone Ameryki nie maja zamiaru ratyfikować ACTA i nie będą zmieniali swojego prawa. Takie działanie ze strony USA jest tym, o czym mówiło się już od dawna. ACTA ma chronić tylko interesy firm z USA. Prawdopodobnie jako sygnatariusze będą mieli prawo dostępu do danych nie tylko obywateli Polski, ale również innych krajów, które podpisały ta umowę. Informacja została podana na tronie FFII ( https://press.ffii.org/Press releases/Poland is not lost – could challenge ACTA at the ECJ ).

    „The United States already announced they would not ratify it and their legislature would not be bound by it. According to the FFII signing is only the very start of the actual debate in Europe.”

    Stany Zjednoczone już zapowiedziały, że nie będą ratyfikowały (red. ACTA), a ich prawodawstwo nie będzie związane ACTA. Według FFII podpisanie (red. ACTA) jest tylko początkiem rzeczywistej debaty w Europie.

Koniec cytatu.

Innymi słowy amerykańskie koncerny będą mogły łapać piratów z Polski ale Polskie firmy nie będą mogły  łapać piratów w USA.
Premier kwalifikuje się do Trybunału Stanu za działanie na szkodę Polski bo Polska nie będzie miała ŻADNEJ korzyści z podpisania tej umowy a wręcz przeciwnie...
czwartek, 26 stycznia 2012
Złodziejska akcyza na paliwo w UE
Miałem to napisać wcześniej ale ogólna beznadziejność UE odebrała mi chęć działania.
Pytanie: dlaczego UE określa MINIMALNĄ wartość akcyzy na paliwa??? Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem powinna być określona MAKSYMALNA wartość akcyzy aby kraje zrzeszone nie łupiły obywateli za bardzo. A tu mamy wartość minimalną określoną zresztą kwotowo a nie procentowo. Oznacza to, że w biedniejszych krajach akcyza będzie nieproporcjonalnie wysoka w stosunku do zarobków. Na przykład u nas, gdzie ceny oleju napędowego zostały wyrównane w górę przez wprowadzenie pełnej wartości akcyzy po zakończeniu okresu przejściowego. Innymi słowy paliwa kosztują tyle co w pozostałych krajach Europy. Niestety zarobki mamy nadal o połowę albo i więcej niższe.
A bandytyzm UE polega na tym, że określając minimalną akcyzę UE chce się upewnić, że podległe rządy republik (dawniej krajów członkowskich) mają kasę na płacenie do centralnego budżetu. Czyli na pensje unijnych urzędników.
ACTA podpisana...
Panie Premierze, proszę natychmiast podać się do dymisji !

Szanowni Posłowie i Senatorowie, proszę wszcząć procedurę postawienia premiera przed Trybunałem Stanu za działanie na szkodę Państwa Polskiego i jego obywateli !


I to by było tyle jeśli chodzi o "reprezentowanie" narodu przez wybranych przedstawicieli... Czas poważnie zastanowić się nad zmianą ustroju. Bo po co wybierać jakichś idiotów, którzy nie słuchają swoich zwierzchników (narodu) tylko podejmują działania sprzeczne z wolą tegoż narodu? Wszak artykuł czwarty Konstytucji brzmi:
"Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu."

Najwyższa pora skorzystać z tej władzy.
środa, 25 stycznia 2012
ACTA, SOPA i inne zamordyzmy
Muszę napisać bo mnie to męczy...


Obecne czasy wcale nie są lepsze niż 100 lat temu. Nadal musimy zapychać w pracy po 12 godzin aby utrzymać rodzinę i nie mamy sześciorga dzieci tylko jedno, w porywach dwa. Zmieniły się tylko środki produkcji: nie robisz przy taśmie w fabryce tylko ... przy komputerze w fabryce.
I niestety tak samo jak 100 lat temu będziemy mieli wojnę albo rewolucję, jak narody zbuntują się w końcu przeciwko totalitaryzmowi "swoich" rządów (ACTA, SOPA, itp). W USA już możesz zostać zabrany z ulicy (nie aresztowany, tylko zabrany!) pod podejrzeniem o terroryzm i przetrzymywany, torturowany do skutku (ustawa NDAA). Do czasu gdy przyznasz się do wszystkiego aby tylko przestali cię męczyć. I mogą to zrobić bez wyroku sądu, ot tak na podstawie PODEJRZENIA. Lub donosu zawistnego sąsiada.
Z Wielkiej Brytanii dokonano , hmmm..., ekstradycji? własnego obywatela do USA, bo tenże obywatel prowadził stronę internetową z odnośnikami do pirackich filmów czy muzyki. Nigdy nie był w USA, nie popełnił w USA ŻADNEGO przestępstwa. A jednak go wysłano tam, aby odpowiadał przed tamtejszym sądem wg tamtejszego prawa. A jeśli przyjdą po ciebie ? Bo kiedyś gdzieś tam napisałeś coś niepochlebnego o kimś albo popełniłeś czyn LEGALNY wg Polskiego prawa ale nie prawa w USA? U nas można jeszcze ściągać na własny użytek muzykę czy filmy. A tam nie. I nadal chcemy ACTA i innych zamordystycznych przepisów, które wyskakują zza krzaka i cichcem są wprowadzane w teoretycznie wolnym, teoretycznie demokratycznym kraju? Mamy obecnie większy totalitaryzm niż za czasów Stalina bo możliwości inwigilowania obywateli są dzisiaj nieporównanie większe. Bo obywatel różnymi przepisami jest uzależniany od państwa, pozwoleń, koncesji, zezwoleń, rejestracji itd. Archipelag Gułag się kłania. Nie będziesz protestował, gdy twojego sąsiada zabiorą, bo może jednak coś przeskrobał. Ale będziesz się darł wniebogłosy, dlaczego nikt nie protestuje, gdy przyjdą po ciebie, bo kiedyś w rozmowie na GG nazwałeś prezydenta d.pą. Albo nie wykazałeś czujności rewolucyjnej, przepraszam - antyterrorystycznej, i nie doniosłeś na sąsiada.

Rząd rządzi tak jak mu pozwalamy i zawsze będzie chciał więcej władzy dla siebie. Obowiązkiem obywateli jest patrzeć rządzącym na ręce i walić ich po łapach gdy wyciągną je za daleko. A to właśnie robią wprowadzając ACTA bądź inne zamordystyczno-szpiegowskie prawo pod pretekstem walki z piratami lub terrorystami.
Największym debilizmem tego aktu prawnego jest to, że to dostawca internetu ma ciebie odcinać od sieć, jeśli ktoś zgłosi się do niego z takim żądaniem, bo podobno coś tam narusza jego prawa autorskie.
Lub bez wyroku sądu twoje dane osobowe mają być udostępniane "tfórcy" lub "obrońcy praw autorskich".
A ty się potem człowieku zastanawiaj, czemu twoja firma nie ma klientów ostatnio. A to przedsiębiorczy konkurent zgłosił się do providera z informacją, że na twojej stronie są informacje naruszające jego "własność intelektualną". I TY musisz się wytłumaczyć, że tak nie jest...

No i cała ta tajemnica wokół ACTA dodaje kolejny kamyczek do szachrajstw tego rządu. Jeśli ten akt prawny jest zgodny z wolą narodu to nie ma co robić z tego tajemnicy. Jeśli jednak jest kolejną ustawą mającą zwiększyć trzymanie narodu za mordę, to w ogóle nie powinien być rozważany przez demokratycznie wybrany rząd, działający w imieniu społeczeństwa, tylko od razu wyśmiany i posłany do kosza. Ale do tego trzeba mieć jaja i być prawdziwym reprezentantem narodu a nie tylko "politykiem" rządnym władzy i NASZEJ kasy.
Po takim czymś rząd traci kompletnie mandat do wykonywania swojej działalności i powinien zostać odwołany. Nie mówiąc o tym, że polityk z jajami powinien w takim przypadku sam podać się do dymisji.
Niestety, przy następnych wyborach mało kto będzie o tym pamiętał i kupa ludzi zagłosuje na tych ^$&@*! ...


I nie jest prawdą, że ludzie nie dadzą sobie rady gdy państwo przestanie za nich myśleć. Przed 1989 rokiem ludzie kombinowali jak mogli aby żyć w miarę normalnie przy ciągłym deficycie PODSTAWOWYCH produktów. I dali radę. Więc teraz też by sobie poradzili.