Tagi
RSS
piątek, 24 czerwca 2016
A jednak za wyjściem !

Ku mojemu zaskoczeniu Brytyjczycy pokazali, że mają rozum i jaja. Dobrze dla nich.

A wszyscy inni panikują, zupełnie niepotrzebnie. Przecież UK nie wyjdzie z EU za pięć minut. Póki co nic się nie zmieniło. Także po chwilowych wahaniach na parę lat powróci spokój.

A swoją drogą, to który kraj będzie następny ? :)

czwartek, 23 czerwca 2016
Referendum w Wielkiej Brytanii

Kibicuję Brytyjczykom !

Ale generalnie pytanie brzmi: czy Brytyjczycy chcą mieć wolność od socjalistycznej Unii Europejskiej za cenę przejściowych problemów czy wolą zostać kupieni za własne pieniądze przez socjalistów i pójść na dno z całą EU?
Zwykło się mawiać, że wolności nie przelicza się na pieniądze i za wszelką cenę wolność. Ale to było w XX wieku, teraz mamy socjalizm.
A referendum to DUŻA żółta kartka (nawiązując do będącej ostatnio w modzie piłki nożnej :) ) dla EU ! Jakby ktoś chciał się zastanowić i powiedzieć prawdę, oznacza ona, że EU przestało być tak atrakcyjne jak to obiecują. Nawet jeżeli Brytyjczycy zagłosują przeciwko wyjściu to i tak EU powinna zostać dogłębnie zreformowana czy też jej cele i założenia powinny zostać przeformułowane. Bo obecnie jest coraz gorzej.

środa, 22 czerwca 2016
Socjalizm wraca...

Pewni ludzie chcą jak zwykle naszego dobra. I planują zakazać handlu w niedziele. Wszystkie. To zły pomysł, bardzo zły. Cenię sobie możliwość robienia zakupów w niedziele jako jedną ze zdobyczy cywilizacyjnych. Bo nigdy nie wiadomo czy nagle nie będę potrzebował np. wężyka do umywalki. A poza tym kto sponsoruje ten projekt zakazu ? Koncerny paliwowe? Hipermarkety powstaną na stacjach benzynowych ? To zaraz będą kolejki do tankowania bo do kasy będą stać nie tylko ci tankujący ale wszyscy zakupowicze (bo gdzie indziej zamknięte! To przyszli na stację chleb kupić). I znowu celem ograniczenia jest zubożenie społeczeństwa wymuszające zakupy na stacjach gdzie jest 1.5 - 2 razy drożej. A ceny pewnie pójdą jeszcze w górę jak inne sklepy będą ustawowo zamknięte.

Ale to tylko jeden z przykładów cofania się pod względem cywilizacyjnym oraz socjalizmu w natarciu.

My w Europie Wschodniej przeżyliśmy kilkadziesiąt lat eksperymentów na narodzie pod hasłem socjalizmu i komunizmu. Zachód tego nie przeżył i teraz do socjalizmu dąży. A to ,że coś przychodzi do nas z Zachodu nie oznacza od razu, że jest lepsze i musimy mieć takie same cuda u nas. Ponieważ teraz narzucają nam socjalizm! I należy się temu przeciwstawiać, bo wiemy, że to chybiona idea i źle się skończy. Cywilizacje upadają. Sumerowie, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Unia Europejska. Objawy upadku widać, pomimo pozorów rozwoju.

czwartek, 18 lutego 2016
Modyfikacje już opublikowanych ustaw??

Dlaczego z Dziennika Ustaw zniknął wpis nr 29 z 1981 roku o wprowadzeniu stanu wojennego ?

Poprawka

Zwracam honor i guziki w jednej sprawie. Wyrok TK z 9 grudnia został opublikowany 18 grudnia 2015. Przegapiłem go w powodzi legislacyjnej drukowanej w Dzienniku Ustaw.

poniedziałek, 28 grudnia 2015
Demontaż Rzeczypospolitej

Ustawę "Ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym" podpisaną dzisiaj przez prezydenta już opublikowali ale wyrok Trybunału Konstytucyjnego musi czekać przeszło trzy tygodnie. Wyrok Trybunału z 9 grudnia nadal nie jest opublikowany...
Kpią z prawa, Konstytucji i Polaków w żywe oczy.

PIS ma większość w parlamencie i w związku z tym kompletnie nie liczy się z opozycją. Bo mają siłę przebicia większości parlamentarnej i mogą uchwalić co tylko im się żywnie podoba. Tak działa "demokracja" i tyrania większości.
Jak przycisną ludzi podatkami na realizację swoich obietnic wyborczych to kolejne kilka milionów wyjedzie za granicę do pracy. A jak to nie wyjdzie, bo z powodu imigrantów układ z Schengen zostanie zlikwidowany i nie będzie można łatwo wyjechać, to być może, może w końcu ludzie zrobią politykom kęsim na skalę Majdanu w Kijowie. Mało prawdopodobne ale gdy ludzi trzepnie mocno po kieszeni, mogą się wkurzyć.
Oczywiście to niewiele pomoże na zgliszcza jakie zostaną po rządach PIS, ale chociaż będzie satysfakcja, że Jarosław K. ma otwarty parasol w tyłku.

piątek, 11 grudnia 2015
Zamach stanu, ciąg dalszy

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa zdecydowała ot tak sobie, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie zostanie opublikowany. A kimże ona jest aby decydować które wyroki publikować i do których się stosować? W sumie to ja też mogę uznać, że płacenie podatków ma "tylko wymiar historyczny" i nie muszę się do tego prawa stosować. Bo tak . Bo pani premier i pan prezydent się nie stosują.

Jak tak dalej pójdzie to 13 grudnia zostanie wprowadzony stan wojenny. Potem opozycja zostanie internowana a Sejm zmieni Konstytucję i będziemy mieli afrykański porządek prawny: kto ma karabin ten wie lepiej.

 

PS. Małe i wielkie litery zastosowano z premedytacją. Ciekawe czy zostanie to uznane za znieważenie urzędu premiera i/lub prezydenta.

czwartek, 03 grudnia 2015
Zamach stanu

PiS właśnie przeprowadza zamach stanu. I nawet nie silą się na białe rękawiczki tylko lecą w bokserskich. Za moment wojsko będzie pacyfikować Trybunał Konstytucyjny, jeżeli sędziowie wybrani przez PIS nie zostaną przyjęci w jego skład.

Nocne posiedzenia Sejmu, uchwalanie ustaw w 24 godziny, nocne przysięgi wierności... Takich rzeczy nie trzeba robić gdy mamy normalne warunki. Jak jest wojna, to owszem, jak jest bezpośrednie zagrożenie zewnętrze wojną, owszem. Albo gdy robimy zamach stanu i musimy postawić opozycję i/lub legalną władzę przed faktem dokonanym. Teraz, ku.wa, my. I co nam zrobicie? Dokładnie tak postępuje PiS przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego. TK wydał wyrok, ale wątpię aby oni go uszanowali i się do niego zastosowali. Mają swoich sędziów i ci mają zostać. I tyle. I mają orzekać zgodnie z linią rządu. A przepraszam, nie rządu tylko Jarosława K. Furda prawo, furda Konstytucja, na którą nota bene przysięgają. Jeżeli prawo jest niezgodne z Konstytucją to tym gorzej dla Konstytucji. Ma być tak jak chcemy i koniec. Bo my wiemy najlepiej !

Najlepsze wzory dyktatury się kłaniają: Lenin, Stalin, Hitler... Następny w kolejce jest jak widać Jarosław K.

środa, 18 listopada 2015
Zaczęło się

Zaczęło się PISowanie. Jeszcze nie mają zatwierdzonego rządu na dobre ale już zaczęli uskuteczniać TKM (Teraz, Ku.wa, My).

Prezydent ułaskawił niewinnego człowieka... ? Kamiński nie ma prawomocnego wyroku ale został, prewencyjnie chyba, ułaskawiony. A czy do Prezydenta nie trzeba przypadkiem wystąpić z prośbą o ułaskawienie? I co trwającą rozprawą sądową w kolejnej instancji? Przerwać? Kontynuować? Olać ?

W Sejmie zmieniają regulamin jakiejś komisji. Aby przewodniczący nie zmieniał się, bo to utrudnia działanie i zmniejsza efektywność. Tylko że będąc w opozycji posłanka PIS razem z obecną panią premier razem twierdziły, że rotacyjność musi być bo to zapewnia odpowiednie standardy demokratyczne. A teraz twierdzą odwrotnie.

To byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

A Macierewicz oczywiście już chce wznowić prace komisji w sprawie katastrofy Smoleńskiej. I oczywiście ustalą to co będą chcieli (był zamach !), czyli przeciwnie niż zostało to stwierdzone obecnie.

Szkoda, że muszę uczestniczyć w tym cyrku jako obywatel tego kraju. Zdecydowanie lepiej czułbym się obserwując to z innego , bezpiecznego, kraju. Ale nadal będzie mi wstyd za tych polityków.

wtorek, 10 listopada 2015
Ale to już było... i niestety wróciło.

PiS jak widać po proponowanym składzie nowego rządu NIC się nie nauczył. Ci sami ludzie co poprzednio? Z wyrokami za nadużycia władzy? Jakim trzeba być zadufanym w sobie skur.synem aby tak potraktować Polaków...

 

Nawet pewnie nie będę musiał pisać nowych rzeczy, wystarczy skopiować to co napisałem 9 lat temu.

Paranoja...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16