Tagi
RSS
środa, 07 lutego 2018
Koniec blox.pl ?

W związku z tym, że blox.pl nie udostępnia szyfrowanego połączenia do logowania, przeniosę blog gdzie indziej.

21:00, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 grudnia 2017
Nie chce mi się.

PIS tyle rzeczy psuje i przywraca komunizm sprzed 1989 roku, że nie chce mi się wszystkiego opisywać.

Jedno jest pewne: z zapaści gospodarczej i politycznej będziemy się wygrzebywać przez kolejne dziesięciolecia, zamiast gonić Zachód.

09:02, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 lipca 2017
PRL-bis

Pisałbym coś nowego ale tyle oni wyprawiają, że nie miałbym czasu na nic innego.

Generalnie PRL wraca tylko z normalniejszą (jeszcze) gospodarką.

Hasło: Partia przewodnią siłą narodu" jest jak najbardziej aktualne.

Krajem rządzi I sekretarz... to jest prezes.

Sądy będą wydawać wyroki zgodnie z linią partii (i wolą prezesa).

Trybunał Konstytucyjny także.

Kancelista Duda podpisuje wszystko (muszą mieć na niego niezłe haki...).

Cenzura już jest (rejestr stron niedozwolonych - chwilowo tylko "nielegalny" hazard ale mechanizm już jest, co im przeszkadza rozszerzyć działanie ...).

Podatki za moment zabiją całkiem gospodarkę bo budżet pójdzie na rozdawnictwo (500+, mieszkanie + itp).

PGRy chcą reaktywować !!! No chyba że to temat zastępczy. Zresztą rolnicy puściliby ich z torbami.

Chcieli podnieść akcyzę na stare samochody - ale potem dotarło, że elektorat by ich szybciutko na taczkach wywiózł do lasu i zakopał, gdyby musiał płacić 8000 zł więcej za "paska w tedeiku".

Podobnie z dodatkową akcyzą na benzynę.

Polityki zagranicznej jak nie było tak nadal nie ma. Nasz "sojusznik" siedzi za oceanem i śmieje się w kułak, bo skłócili nas z sąsiadami (sami w razie wojny są bezpieczni). Oraz będą nam gaz sprzedawać, za który zapłacimy jeszcze więcej niż za gaz z Rosji (a tu można na spokojnie negocjować nowy kontrakt, mając gazoport jako straszak właśnie). No i trochę starej broni nam sprzedadzą za gigantyczne pieniądze.

wtorek, 16 maja 2017
Beznadzieja

Zakaz handlu w niedziele - jedna ze zdobyczy "kapitalizmu" po 1989 roku, z której jestem cholernie zadowolony to właśnie sklepy otwarte w weekendy. To, że można sobie wyskoczyć i coś spokojnie kupić. Szkoda to przekreślać

Apteki - kombinują jak mogą aby centralnie sterować wszystkim. PO CO regulować ilość aptek? Jak jest za dużo to zbankrutują. Jak są trzy obok siebie i działają, to znaczy, że im się opłaca a ludzi kupują lekarstwa. Jak nie będzie aptek to raz, że leki podrożeją - bo dlaczego by nie, skoro najbliższa apteka jest kilometr dalej - żadna babcia na emeryturze nie pobiegnie tam, więc można będzie jej sprzedać drożej. No i będą kolejki, bo będzie mniej aptek...

Referendum konstytucyjne - naczelny kancelista ogłosił... Zgroza ogarnia, jakbyśmy mieli Konstytucję opracowaną przez PIS... Ciekawe czy stanowisko Prezesa byłoby w niej dożywotnie. A na godle Rzeczypospolitej byłby kot...

Demonstracje cykliczne - cała ustawa uchwalona tylko po to aby prezes mógł organizować miesięcznice smoleńskie. Podobno ma rezerwację do 2020 roku.

Tematów jest mnóstwo; czego nie dotkną to zepsują... PiS jest tak beznadziejne, że aż mi się nie chce pisać...

22:38, robal_pl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 czerwca 2016
A jednak za wyjściem !

Ku mojemu zaskoczeniu Brytyjczycy pokazali, że mają rozum i jaja. Dobrze dla nich.

A wszyscy inni panikują, zupełnie niepotrzebnie. Przecież UK nie wyjdzie z EU za pięć minut. Póki co nic się nie zmieniło. Także po chwilowych wahaniach na parę lat powróci spokój.

A swoją drogą, to który kraj będzie następny ? :)

czwartek, 23 czerwca 2016
Referendum w Wielkiej Brytanii

Kibicuję Brytyjczykom !

Ale generalnie pytanie brzmi: czy Brytyjczycy chcą mieć wolność od socjalistycznej Unii Europejskiej za cenę przejściowych problemów czy wolą zostać kupieni za własne pieniądze przez socjalistów i pójść na dno z całą EU?
Zwykło się mawiać, że wolności nie przelicza się na pieniądze i za wszelką cenę wolność. Ale to było w XX wieku, teraz mamy socjalizm.
A referendum to DUŻA żółta kartka (nawiązując do będącej ostatnio w modzie piłki nożnej :) ) dla EU ! Jakby ktoś chciał się zastanowić i powiedzieć prawdę, oznacza ona, że EU przestało być tak atrakcyjne jak to obiecują. Nawet jeżeli Brytyjczycy zagłosują przeciwko wyjściu to i tak EU powinna zostać dogłębnie zreformowana czy też jej cele i założenia powinny zostać przeformułowane. Bo obecnie jest coraz gorzej.

środa, 22 czerwca 2016
Socjalizm wraca...

Pewni ludzie chcą jak zwykle naszego dobra. I planują zakazać handlu w niedziele. Wszystkie. To zły pomysł, bardzo zły. Cenię sobie możliwość robienia zakupów w niedziele jako jedną ze zdobyczy cywilizacyjnych. Bo nigdy nie wiadomo czy nagle nie będę potrzebował np. wężyka do umywalki. A poza tym kto sponsoruje ten projekt zakazu ? Koncerny paliwowe? Hipermarkety powstaną na stacjach benzynowych ? To zaraz będą kolejki do tankowania bo do kasy będą stać nie tylko ci tankujący ale wszyscy zakupowicze (bo gdzie indziej zamknięte! To przyszli na stację chleb kupić). I znowu celem ograniczenia jest zubożenie społeczeństwa wymuszające zakupy na stacjach gdzie jest 1.5 - 2 razy drożej. A ceny pewnie pójdą jeszcze w górę jak inne sklepy będą ustawowo zamknięte.

Ale to tylko jeden z przykładów cofania się pod względem cywilizacyjnym oraz socjalizmu w natarciu.

My w Europie Wschodniej przeżyliśmy kilkadziesiąt lat eksperymentów na narodzie pod hasłem socjalizmu i komunizmu. Zachód tego nie przeżył i teraz do socjalizmu dąży. A to ,że coś przychodzi do nas z Zachodu nie oznacza od razu, że jest lepsze i musimy mieć takie same cuda u nas. Ponieważ teraz narzucają nam socjalizm! I należy się temu przeciwstawiać, bo wiemy, że to chybiona idea i źle się skończy. Cywilizacje upadają. Sumerowie, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Unia Europejska. Objawy upadku widać, pomimo pozorów rozwoju.

czwartek, 18 lutego 2016
Modyfikacje już opublikowanych ustaw??

Dlaczego z Dziennika Ustaw zniknął wpis nr 29 z 1981 roku o wprowadzeniu stanu wojennego ?

Poprawka

Zwracam honor i guziki w jednej sprawie. Wyrok TK z 9 grudnia został opublikowany 18 grudnia 2015. Przegapiłem go w powodzi legislacyjnej drukowanej w Dzienniku Ustaw.

poniedziałek, 28 grudnia 2015
Demontaż Rzeczypospolitej

Ustawę "Ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym" podpisaną dzisiaj przez prezydenta już opublikowali ale wyrok Trybunału Konstytucyjnego musi czekać przeszło trzy tygodnie. Wyrok Trybunału z 9 grudnia nadal nie jest opublikowany...
Kpią z prawa, Konstytucji i Polaków w żywe oczy.

PIS ma większość w parlamencie i w związku z tym kompletnie nie liczy się z opozycją. Bo mają siłę przebicia większości parlamentarnej i mogą uchwalić co tylko im się żywnie podoba. Tak działa "demokracja" i tyrania większości.
Jak przycisną ludzi podatkami na realizację swoich obietnic wyborczych to kolejne kilka milionów wyjedzie za granicę do pracy. A jak to nie wyjdzie, bo z powodu imigrantów układ z Schengen zostanie zlikwidowany i nie będzie można łatwo wyjechać, to być może, może w końcu ludzie zrobią politykom kęsim na skalę Majdanu w Kijowie. Mało prawdopodobne ale gdy ludzi trzepnie mocno po kieszeni, mogą się wkurzyć.
Oczywiście to niewiele pomoże na zgliszcza jakie zostaną po rządach PIS, ale chociaż będzie satysfakcja, że Jarosław K. ma otwarty parasol w tyłku.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17