Blog > Komentarze do wpisu
Śmieci po raz kolejny
Ta cała ustawa śmieciowa ma tylko jeden cel: poprawić budżety gmin. Absolutnie nie chodzi tu o ekologię czy coś w tym stylu. Innymi słowy jest to dodatkowy podatek i całość powinna trafić do Trybunału Konstytucyjnego a potem do kosza.
Skoro opłaty za śmieci będą naliczane od mieszkania, osoby, czy w inny sposób, ryczałtem, czyli zupełnie przeciwnie do ogólnej tendencji indywidualizowania opłat (liczniki na wodę, liczniki ciepła, itp) a NIE OD ILOŚCI ŚMIECI , to kto będzie się bawił w segregowanie czy też oszczędzanie i nieprodukowanie odpadów? Skoro za jednego lokatora, który źle wrzuci śmieci ma odpowiadać cały blok to segregacja jest nieopłacalna. Dokładnie przeciwnie do założeń.
Dalej, ekologicznie i rozsądnie jest produkować jak najmniej śmieci, do czego zachęcały dotychczasowe umowy na wywóz odpadów, uzależniające opłaty od wielkości pojemnika i częstotliwości wywozu. Obecnie nie będzie takiego nacisku i ilość śmieci dramatycznie wzrośnie. Zastanawiam się czy ta ustawa nie została "zasponsorowana" przez producentów różnych wyrobów, naciskających na zwiększenie konsumpcji. Skoro nie trzeba płacić od ilości śmieci to można kupować więcej i produkować więcej odpadów...
A kolega podrzucił mi genialny pomysł na LEGALNĄ OBSTRUKCJĘ całego tego idiotycznego nowego monopolu. STRAJK WŁOSKI ! Czyli produkowanie gigantycznych ilości śmieci, tak aby trzeba było je wywozić codziennie ! Gmina MUSI je odebrać i wywieźć do przetworzenia. A ponieważ opłata jest jedna to nam nie robi to różnicy. Za to gminy nie będzie stać na dalsze utrzymywanie takiego systemu opłat. I zrobi się, mam nadzieję, DUŻA AFERA.
A potem znowu zacznie być normalnie.
czwartek, 07 marca 2013, robal_pl

Polecane wpisy