Blog > Komentarze do wpisu
Sejm w amoku !
No i mamy. Sejm w amoku uchwalił kolejną ustawę z cyklu "walki z...". Czytając zapisy można bez problemu dojść do wniosku, ze to mafia narkotykowa załatwiła konkurencję. Bo jeśli kary za sprzedaż "dopalaczy" mają być do trzech razy większe niż za sprzedaż narkotyków to jest oczywiste, że nikt nikt nie będzie bawił się w dopalacze tylko zacznie sprzedawać narkotyki. Raz że mniejsza kara, dwa że większy zysk.
Rok temu była walka z hazardem. W takim samym tempie i po łebkach a czasem i wbrew prawu. I pod kolejnym pretekstem łże-liberalne PO zaostrza prawo. I sprawdza na co im społeczeństwo pozwoli. Co raz dalej zmniejszając wolność, ograniczając prawa obywatelskie, regulując gospodarkę. To się musi kiedyś skończyć, ale w między czasie MY zapłacimy za to bardzo dużą cenę.

PO planuje jakieś zmiany konstytucyjne... Mam nadzieję, ze przy okazji wykreślą z Konstytucji zapis o niesprawiedliwości. Żeby w XXI wieku państwo miało taką konstytucję to wstyd i hańba... I to już w drugim artykule !
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."
Jeśli wywalą to "społecznej" to jestem gotów nie protestować przeciwko zmianom. Bo "sprawiedliwość społeczna" tym się różni od sprawiedliwości czym krzesło elektryczne od zwykłego krzesła. Jak coś nie jest sprawiedliwe to jest niesprawiedliwe. I tyle.
sobota, 16 października 2010, robal_pl

Polecane wpisy