Blog > Komentarze do wpisu
Pani Fedak znowu bredzi...i
Ugh ! Ta pani jest typowym przykładem polityka patrzącego tylko na WŁASNĄ przyszłość w kontekście najbliższych wyborów i mającego gdzieś to co będzie za dwadzieścia czy trzydzieści lat. Ważne dla takiego polityka jest to aby go wybrali.

Cytat:
"Mówię tylko, że z punktu widzenia budżetu i wzrostu gospodarczego odkładanie tych 270 mld zł w OFE jest bez sensu. Te pieniądze powinny pozostać w budżecie, aby starczało nam na wypłatę bieżących emerytur."
http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8562457,Poki_mamy_OFE__nie_przyloze_reki_do_reform.html


Z punktu widzenia OBYWATELA do budżetu powinno trafiać jak najmniej pieniędzy a jak najwięcej powinno zostawać obywatelowi w kieszeni !!!!
Tylko ci rządzący socjaliści mają to gdzieś. Oni chcą tylko rządzić !
Wracając do wypowiedzi pani Fedak  bez sensu jest przejadanie pieniędzy zebranych w OFE teraz skoro WIADOMO, że za rok czy dwa tych pieniędzy na wypłaty emerytur będzie potrzeba jeszcze więcej i nie będzie skąd ich wziąć. A jak ludzie odłożą fizyczne pieniądze  w OFE to dostaną emeryturę BEZ ZWIĘKSZANIA WYDATKÓW BUDŻETOWYCH i bez dofinansowania ZUSu z budżetu. Już teraz składki wpłacane są mniejsze niż wypłaty i ZUS musi pożyczać pieniądze.
A emerytów będzie coraz więcej. Z kolei ubędzie ludzi pracujących i płacących składki. TO SĄ FAKTY DEMOGRAFICZNE ! Tak będzie. Emigracja powiększy ten problem a imigrantów nie będzie bo kto by chciał w takim kretyńskim kraju mieszkać ! I okaże się, że ZUS nie będzie miał pieniędzy na emerytury w wysokości w jakiej powinien je wypłacać. I pewnie powstanie wtedy ustawa mówiąca o obniżeniu emerytur o połowę, aby "dla wszystkich starczyło".  I dopiero wtedy przekonamy się co to są głodowe emerytury...
Także wszelkie pomysły aby pieniądze zabierać z OFE i przekazywać ZUSowi są bez sensu. Prędzej czy później ZUS musi się zawalić.
poniedziałek, 25 października 2010, robal_pl

Polecane wpisy